W niedzielę, 16. czerwca w Domu Kultury SM „Wspólny Dom” w Szczecinie odbył się turniej Lato z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. W grupie A zwyciężył Tomasz Tokarczyk, który wyprzedził reprezentantów KSz Gryf Szczecin: Dariusza Pawlicza i Bartłomieja Łokaja. W grupie B najlepsza była Hanna Arabas (GKSz Solny Grzybowo), drugie miejsce zajęła Hanna Tokarek, a trzeci był Adam Siwy (KSz Gryf Szczecin).

Wyniki turniejów:

Nagrodzeni zawodnicy:

GRUPA A:

• I miejsce – Tomasz Tokarczyk, II miejsce – Dariusz Pawlicz (KSz Gryf Szczecin),  III miejsce – Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin)
  • Najlepszy junior/juniorka – Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin, 4. msc)
  • Najlepsza kobieta – Nadzieja Jezikowska (Husaria, 10. msc)
  • Najlepszy senior (ur. 1954 i starsi) – Ryszard Mrozewicz, 14. msc)
  • Najlepszy zawodnik do 1400 FIDE – Jakub Strawa (9. msc)

GRUPA B:

• I miejsce – Hanna Arabas (GKSz Solny Grzybowo), II  miejsce – Hanna Tokarek, III miejsce – Adam Siwy (KSz Gryf Szczecin)
  • Młodziki do lat 10: 1. Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin, 7. msc), 2. Maksymilian Bury (KSz Gryf Szczecin, 8. msc) 3. Piotr Zaręba (KSz Gryf Szczecin, 10. msc)
  • Dziewczęta: 1. Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin, 6. msc) 2. Ewa Sadowska (KSz Gryf Szczecin, 7. msc) 3. Hanna Tokarek (8. msc)
  • Najlepszy z IV kategorią: Mateusz Standowicz (4. msc)
  • Najlepszy z V kategorią: Michał Zaręba (KSz Gryf Szczecin, 13. msc)
  • Najlepszy bez kategorii: Ignacy Bagiński, 16. msc)
  • Najmłodszy uczestnik: Ida Babińska (UKS Biały Pion Gryfino, ur. 2014), Zuzanna Pawlicz (KSz Gryf Szczecin, ur.  2014)

Ponadto w grupie B wypełniono normy na kategorie szachowe. V kategorie zdobyli: Ignacy Bagiński, Łukasz Kowalski i Kacper Korzeniewski. Normę na IV wypełnili Szymon Ragan i Michał Zaręba. Wszyscy zawodnicy grupy B otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy zdobytych norm, nagród i zapraszamy na kolejny turniej XV cyklu 4 Pory Roku – Jesień z Szachami, który odbędzie się 13. października 2019 r.