wyniki - szachy szybkie

XXI Grand Prix Gryfina 2019

Zawodnicy KSz Gryf Szczecin z powodzeniem wystartowali w ostatnich dwóch turniejach XXI Grand Prix Gryfina 2019.  W 7-rundowym turnieju nr 1, który odbył się 16. lutego 2019, zwyciężył Miłosz Bury (6,5 pkt). 7. miejsce zajął Filip Pawlicz (5,0 pkt), 10. miejsce Maksymilian Bury (4,0 pkt), 14. miejsce Piotr Zaręba (4,0 pkt), 21. miejsce Michał Zaręba (3,0 pkt) i 35. miejsce najmłodsza zawodniczka turnieju Zuzanna Pawlicz (1,5 pkt).

9. marca 2019 odbył się Turniej 2. Grand Prix Gryfina 2019 i II miejsce zajął Miłosz Bury (5,5 pkt), a III miejsce jego młodszy brat Maksymilian (5,5 pkt). W turnieju zwyciężył reprezentant gospodarzy - Szymon Soszka z UKS Biały Pion Gryfino (7,0 pkt). Miejsca pozostałych zawodników KSz Gryf: 11. Piotr Zaręba (4,0 pkt), 14. Marcel Bury (4,0 pk), 22. Michał Zaręba (3,0 pkt).

XV cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami

W niedzielę, 3. marca 2019 roku odbył się turniej Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Tym samym rozpoczęliśmy już XV cykl turniejów 4 Pory Roku, a inicjatywa pierwszych władz KSz Gryf Szczecin zapoczątkowana w 2005 roku trwa do dzisiaj. Miejscem rozgrywek był Dom Kultury "Wspólny Dom" przy ul. Św. Marcina 2 gdzie 4 Pory Roku rozgrywane są po raz 8, a w obu grupach wystartowało łącznie 75 uczestników. W grupie A zwyciężył Kamil Dzida (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), który wyprzedził weteranów szczecińskich szachów, syna i ojca: Adama Czuchnickiego i Jana Czuchnickiego z Pałacu Młodzieży Szczecin. W grupie B (do lat 14) najlepszy okazał się 7-latek Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), drugi był Maksymilian Bury (KSz Gryf Szczecin). W walce o trzecie miejsce mieliśmy rzadko spotykaną sytuację, bo Michał Stawarczyk (KSz Gryf Szczecin) i Jakub Lewek (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) zdobyli tę samą liczbę punktów w klasyfikacji głównej jak i we wszystkich punktacjach pomocniczych. Formalnie zawodnicy podzielili 3 miejsce, a Jakub otrzymał nagrodę dla najlepszego młodzika do lat 10.

Wyniki turniejów:

Szachowe Ferie w KSz Gryf Szczecin

W niedzielę, 10. lutego 2019 r. w Domu Kultury "Wspólny Dom" przy ul. Świętego Marcina 2 odbył się turniej Szachowe Ferie w KSz Gryf Szczecin. W turnieju przeznaczonym dla dzieci i młodzieży zagrało 20 osób.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Bierzwnik - V Turniej z cyklu GP ZZSzach

W sobotę, 9. lutego 2019 odbył się V Turniej Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Gminy Bierzwnik. W 9-rundowym turnieju granym tempem 10'+5" świetnie spisał się Filip Pawlicz, który jako 7-latek zwyciężył w klasyfikacji do lat 10. Filip w klasyfikacji otwartej zajął 18. miejsce wśród 38 zawodników będąc rozstawionym z 31. numerem startowym, zdobył 5,0 punktów i wygrywając z wieloma bardziej doświadczonymi przeciwnikami osiągnął imponujący przyrost rankingu FIDE +52 pkt.

W turnieju zwyciężył Adam Czuchnicki (7.0 pkt), który miał wyższą punktację pomocniczą niż zdobywca 2. miejsca Rafał Szyszyło (7.0 pkt). 3. miejsce zajął Ryszard Sokołowski (6.5 pkt). Miejsca zawodników KSz Gryf Szczecin w klasyfikacji otwartej: 4. miejsce Arkadiusz Korbal (6.5 pkt), 10. miejsce Grzegorz Kulis (5.5 pkt), 11. miejsce Włodzimierz Nawrocki (5.5 pkt), 12. miejsce Dariusz Pawlicz (5.0 pkt), 16. miejsce Marian Gniazdowski (5.0 pkt).

Szachowa Kuźnia #12

W dniu 8. grudnia 2018 r. w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie odbył się turniej Szachowa Kuźnia #12. Była to kontynuacja po dwuletniej przerwie serii turniejów Szachowa Kuźnia, które mają na celu promowanie rozgrywek szachowych dłuższym tempem gry z jednoczesnym umożliwieniem wypełniania norm na kategorie szachowe. W turnieju zwyciężył Radosław Świderski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) z kompletem punktów. Drugi był Oleksandr Netrybiichuk reprezentujący Husarię Biesiekierz, a trzeci Mateusz Mielnik (KSz Gryf Szczecin). Najlepszym juniorem do lat 18 był Miłosz Bury (KSz Gryf Szczecin), a w kategorii młodzików do lat 10 triumfował 6-letni Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin).