wyniki - szachy klasyczne

Gryf Szczecin zwycięzcą III Ligi ZP 2018

Drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w III Lidze Zachodniopomorskiego Związku Szachowego wygrywając wszystkie mecze i uzyskała awans do ogólnopolskiej II Ligi! Na sukces zapracowała 5-osobowa drużyna w składzie: Roksana Jacek, Adam Stolarski, Karol Szymański, Patryk Mike i Arkadiusz Korbal.

Rozgrywki ligowe zostały przeprowadzone w dniach 17-18. lutego w Choszcznie na dystansie 5 rund tempem szachów standardowych 60'+30". Wystartowało 5 klubów szachowych z 13 zarejestrowanych w naszym województwie i gościnnie jedna drużyna z województwa lubuskiego.

M-CENAZWA DRUŻYNYRANKINGPKT.DUŻE PUNKTYVS+MBCH.BCH.
1GRYF Szczecin192410.02;3;4;6;1;19.533.0054.50
2HUSARIA Biesiekierz16598.01;6;3;4;14.535.0059.50
3HETMAN Koszalin19326.04;1;6;16.533.0057.50
4SZACH Gryfice17934.06;1;10.539.0063.50
5SKOCZEK Choszczno15562.06;8.041.5066.00
6STMGK Strzelce Krajeńskie15940.0 5.041.5069.00

Oprócz klasyfikacji drużynowej zawodnicy rywalizowali jeszcze na poszczególnych szachownicach. Na kobiecej V szachownicy Roksana Jacek pewnie zwyciężyła z kompletem 5 punktów. Wśród najmocniejszych pod względem rankingu zawodników na I szachownicy wygrał Arkadiusz Korbal zdobywając 4,5/5 pkt. Pozostali zajęli II miejsca na swoich szachownicach: Paryk Mike na II z rezultatem 3,5 z 5, Karol Szymański na III z rezultatem 3 z 5 oraz Adam Stolarski na IV z rezultatem 3,5 z 5. Karol Szymański wypełnił ostatnią częściową normę na I kategorię szachową.

Szachowe Ferie w Gryf Szczecin

20-21. stycznia 2018 w siedzibie klubu odbył się turniej Szachowe Ferie w Gryf Szczecin. Na dystansie 7 rund tempem 30' + 30" za ruch rywalizowały 22 osoby. Zwyciężył z kompletem punktów Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin). II miejsce zajął Wojciech Bondarewicz, a III miejsce Wojciech Popadowski (KSz Gryf Szczecin).

Najlepszą kobietą była Nadzieja Jezikowska (UKSz Skoczek Choszczno), a najlepszym juniorem do lat 10 Mateusz Derejczyk.

V Turniej o Puchar Dziekana WNoZ PUM w Szczecinie

V Turniej o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie odbył się w dniach 28-30. grudnia 2017 r. w budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żołnierskiej 48. Wyniki:

Mistrzostwa Europy Juniorów - Rumunia

Reprezentant KSz Gryf Szczecin Patryk Mike startował w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbywały się w dniach 5-14. września w rumuńskiej miejcowości Mamaja nad Morzem Czarnym. W grupie do lat 14 Patryk miał 97. numer startowy na 125 uczestników. Dlatego 61. miejsce i 4.5 pkt z 9 partii można uznać za dobry występ naszego zawodnika co potwierdzają zyski rankingowe +83 pkt. 8 z 9 partii było rozegranych z zawodnikami o znacznie wyższym rankingu FIDE. Nowy ranking Patryka na dzień 1.10.17 wynosi 1964 co daje 6. miejsce wśród naszych klubowiczów oraz, co najważniejsze, bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 na wiosnę 2018 roku.

Wakacyjne starty zawodników KSz Gryf Szczecin

Zestawienie wyników turniejowych w szachach standardowych z okresu wakacji, w których uczestniczyli zawodnicy KSz Gryf Szczecin. Było to 11 turniejów w całej Polsce. Najbardziej aktywni byli Paweł Kossowski i Arkadiusz Korbal, którzy rozegrali po 27 partii (3 turnieje). Największy progres rankingowy zrobił Paweł Kossowski, który zyskał 89 punktów Elo (od 1400 do 1489).