wyniki - rozgrywki wojewódzkie

XIV Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic - Turniej #5 GP ZZSzach

W niedzielę 15. kwietnia 2018 odbył się XIV Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic, który był jednocześnie 5. i ostatnim turniejem eliminacyjnym Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Zwyciężył Arkadiusz Korbal reprezentujący Klub Szachowy Gryf Szczecin z rezultatem 8.0 pkt z 9 partii. II miejsce zajął Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin) zdobywając 7.0 pkt i wyprzedził Jakuba Kubiaka (UKS Szach Gryfice), który miał tyle samo punktów ale gorsze wartościowanie Buchholza.

Miejsca pozostałych reprezentantów KSz Gryf: 9. msc - Marian Gniazdowski (najlepszy senior powyżej 65 r.ż.), 14. msc - Paweł Kossowski, 25. msc -Wojciech Popadowski, 29. msc - Włodzimierz Nawrocki, 31. msc - Jacek Wiśniewski, 47 msc - Piotr Kossowski. Wystartowało 56 osób.

Turniej podsumował eliminacje do 10-osobowego Finału Grand Prix ZZSzach, który odbędzie się 13. maja w Koszalinie. Dzięki wygranej w Gryficach prawo gry w finale uzyskał Arkadiusz Korbal.

IV DMW w Szachach Szybkich - Choszczno 2018

W dniu 17. marca 2018 dwie drużyny KSz Gryf Szczecin wzięły udział w IV Drużynowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich, których organizatorem był UKSz Skoczek Choszczno. Drużyna "KSz Gryf Szczecin I" zagrała poniżej oczekiwań i zajęła dopiero VI miejsce przy 2. numerze startowym. Nieco lepiej wypadła drużyna "KSz Gryf Szczecin II", która zajęła VIII miejsce przy 9. numerze startowym. Najlepszym zawodnikiem naszego klubu bez wątpienia był Jan Gregorz grający w drugim zespole, który niespodziewanie zwyciężył w klasyfikacji II szachownicy wyprzedzając wielu wyżej notowanych szachistów. Pozostali nie trafili z formą tego dnia i odnotowali mniejsze lub większe straty rankingowe.

Drużynowym Mistrzem Województwa została drużyna klubu Husaria Biesiekierz, która wygrała wszystkie mecze. II miejsce zajął KSz Hetman Koszalin, a III miejsce Pałac Młodzieży Szczecin.

Gryf Szczecin zwycięzcą III Ligi ZP 2018

Drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w III Lidze Zachodniopomorskiego Związku Szachowego wygrywając wszystkie mecze i uzyskała awans do ogólnopolskiej II Ligi! Na sukces zapracowała 5-osobowa drużyna w składzie: Roksana Jacek, Adam Stolarski, Karol Szymański, Patryk Mike i Arkadiusz Korbal.

Rozgrywki ligowe zostały przeprowadzone w dniach 17-18. lutego w Choszcznie na dystansie 5 rund tempem szachów standardowych 60'+30". Wystartowało 5 klubów szachowych z 13 zarejestrowanych w naszym województwie i gościnnie jedna drużyna z województwa lubuskiego.

M-CENAZWA DRUŻYNYRANKINGPKT.DUŻE PUNKTYVS+MBCH.BCH.
1GRYF Szczecin192410.02;3;4;6;1;19.533.0054.50
2HUSARIA Biesiekierz16598.01;6;3;4;14.535.0059.50
3HETMAN Koszalin19326.04;1;6;16.533.0057.50
4SZACH Gryfice17934.06;1;10.539.0063.50
5SKOCZEK Choszczno15562.06;8.041.5066.00
6STMGK Strzelce Krajeńskie15940.0 5.041.5069.00

Oprócz klasyfikacji drużynowej zawodnicy rywalizowali jeszcze na poszczególnych szachownicach. Na kobiecej V szachownicy Roksana Jacek pewnie zwyciężyła z kompletem 5 punktów. Wśród najmocniejszych pod względem rankingu zawodników na I szachownicy wygrał Arkadiusz Korbal zdobywając 4,5/5 pkt. Pozostali zajęli II miejsca na swoich szachownicach: Paryk Mike na II z rezultatem 3,5 z 5, Karol Szymański na III z rezultatem 3 z 5 oraz Adam Stolarski na IV z rezultatem 3,5 z 5. Karol Szymański wypełnił ostatnią częściową normę na I kategorię szachową.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego do lat 7

Klub Szachowy Gryf Szczecin we współpracy z Prywatnym Przedszkolem Językowym "Promyczek" w Goleniowie był organizatorem Mistrzostw Województwa do lat 7, które odbyły się 21. października 2017 roku. Na dystansie 7 rund tempem 20 minut + 10 sekund najlepszy był reprezentant KSz Gryf Szczecin - Jakub Lewek. Sukces tym większy, że Jakub ma dopiero 6 lat, a w turnieju wygrał wszystkie pojedynki wyprzedzając 7-latków.

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2017

2017 WOM Zuzia medal.JPG

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży rozegrana została już tradycyjnie w Łazach w pierwszym dniu wakacji. W trzech grupach wiekowych rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe z naszego województwa. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowała siódemka szachistów, a najlepiej spisali się: Zuzanna Wolny - srebrny medal w grupie D12 oraz Bartłomiej Łokaj - brązowy medal w grupie C12. Ponadto dzięki dobrej postawie wszystkich naszych reprezentantów Gryf zajął II miejsce w klasyfikacji klubowej podtrzymując swoją pozycję z zeszłego roku. Ponownie z dużą przewagą zwyciężył gospodarz AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, a trzeci był UKS Biały Pion Gryfino.

Na uwagę zasługuje wynik naszego obecnie najmłodszego szachisty, którym jest 6-letni Jakub Lewek. Wywalczył on V miejsce w dodatkowej klasyfikacji do lat 8, a rywalizował w grupie C10 zajmując 14. msc. Na VI miejscu do lat 8 turniej zakończył Dominik Mróz. W grupie C12 punktowali dla nas Paweł Kossowski (VI smc) oraz Maksymilian Wolny (IX msc). W najstarszej grupie, która nie punktuje w klasyfikacji klubowej, dobre V msc zajął Nikodem Mróz.