wyniki - rozgrywki wojewódzkie

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży - 2 medale KSz Gryf Szczecin

2 srebrne medale zdobyli szachiści KSz Gryf Szczecin w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach, która odbyła się 23. czerwca 2018 r. w Łazach k/ Koszalina. Jakub Lewek srebro wywalczył w grupie chłopców do lat 8, a Andrzej Zeissel był drugi w grupie do chłopców do lat 12. Nasz klub reprezentował jeszcze Bartłomiej Łokaj, który zajął 7. miejsce w C14. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 5. miejsce. Punktowały tylko grupy do lat 10 i do lat 12 więc przy dwóch osobach punktujących nie mieliśmy tym razem szans na podium. Pełne zestawienie wyników można znaleźć na stronie Zachodniopomorskiego Związku Szachowego.

Otwarte Mistrzostwa ZP Juniorów w szachach szybkich - Choszczno

2. czerwca 2018 w Choszcznie zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach szybkich. Reprezentant KSz Gryf Szczecin Jakub Lewek zwyciężył w klasyfikacji chłopców do lat 8!

To kolejny z bardzo dobrych występów Kuby w ciągu ostatnich tygodni, którym potwierdza swój prymat w grupie wiekowej w naszym województwie. Wynik o tyle wartościowy, że rywalizacja toczyła się wspólnie z zawodnikami do lat 10 i Kuba wszystkie partie rozegrał z zawodnikami z wyższej kategorii wiekowej osiągając 4.5 pkt z 7 partii i 9. miejsce w całym turnieju.

W drugiej grupie od 11 do 18 lat startował Bartłomiej Łokaj i zajął 6. miejsce w całym turnieju oraz 5. miejsce w kategorii do lat 15. Dobry wynik potwierdza odnotowany wzrost rankingu.

Finał Grand Prix ZZSzach - Koszalin

W dniu 13. maja 2018 w Koszalinie odbył się Turniej Finałowy Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego.  III miejsce zajął Arkadiusz Korbal z KSz Gryf Szczecin. Prawo gry w finale uzyskało 10 osób wyłonionych w pięciu turniejach eliminacyjnych. KSz Gryf Szczecin był organizatorem IV turnieju eliminacyjnego w Szczecinie.

XIV Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic - Turniej #5 GP ZZSzach

W niedzielę 15. kwietnia 2018 odbył się XIV Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic, który był jednocześnie 5. i ostatnim turniejem eliminacyjnym Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Zwyciężył Arkadiusz Korbal reprezentujący Klub Szachowy Gryf Szczecin z rezultatem 8.0 pkt z 9 partii. II miejsce zajął Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin) zdobywając 7.0 pkt i wyprzedził Jakuba Kubiaka (UKS Szach Gryfice), który miał tyle samo punktów ale gorsze wartościowanie Buchholza.

Miejsca pozostałych reprezentantów KSz Gryf: 9. msc - Marian Gniazdowski (najlepszy senior powyżej 65 r.ż.), 14. msc - Paweł Kossowski, 25. msc -Wojciech Popadowski, 29. msc - Włodzimierz Nawrocki, 31. msc - Jacek Wiśniewski, 47 msc - Piotr Kossowski. Wystartowało 56 osób.

Turniej podsumował eliminacje do 10-osobowego Finału Grand Prix ZZSzach, który odbędzie się 13. maja w Koszalinie. Dzięki wygranej w Gryficach prawo gry w finale uzyskał Arkadiusz Korbal.

IV DMW w Szachach Szybkich - Choszczno 2018

W dniu 17. marca 2018 dwie drużyny KSz Gryf Szczecin wzięły udział w IV Drużynowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich, których organizatorem był UKSz Skoczek Choszczno. Drużyna "KSz Gryf Szczecin I" zagrała poniżej oczekiwań i zajęła dopiero VI miejsce przy 2. numerze startowym. Nieco lepiej wypadła drużyna "KSz Gryf Szczecin II", która zajęła VIII miejsce przy 9. numerze startowym. Najlepszym zawodnikiem naszego klubu bez wątpienia był Jan Gregorz grający w drugim zespole, który niespodziewanie zwyciężył w klasyfikacji II szachownicy wyprzedzając wielu wyżej notowanych szachistów. Pozostali nie trafili z formą tego dnia i odnotowali mniejsze lub większe straty rankingowe.

Drużynowym Mistrzem Województwa została drużyna klubu Husaria Biesiekierz, która wygrała wszystkie mecze. II miejsce zajął KSz Hetman Koszalin, a III miejsce Pałac Młodzieży Szczecin.