wyniki - rozgrywki wojewódzkie

Drużynowy OPEN i XXX Memoriał J. Kochana w Koszalinie

W dniach 9-11. listopada 2019 r. grupa szachistów KSz Gryf Szczecin uczestniczyła w rozgrywkach szachowych zorganizowanych przez KSz Hetman Koszalin oraz Zachodniopomorski Związek Szachowy. Miejscem rywalizacji był Klub Wojskowy JW 1223 w Koszalinie. Rozpoczęliśmy od 2-dniowego Drużynowego Turnieju OPEN w szachach klasycznych 45'+15", w którym wystawiliśmy dwa 3-osobowe zespoły. W gronie 8 zespołów zwyciężył zespół gospodarzy KSz Hetman Koszalin 1 złożony z czołowych juniorów tego klubu. Drużyna KSz Gryf Szczecin 1 w składzie: Arkadiusz Korbal, Szczepan Oleszkiewicz, Lucyna Plich, zajęła III miejsce. Drużyna KSz Gryf Szczecin 2 w składzie: Bartłomiej Łokaj, Adam Siwy, Piotr Zaręba, zajęła V miejsce. Ponadto Szczepan Oleszkiewicz wypełnił normę na II kategorię szachową przeskakując od razu z IV kategorii. Arkadiusz Korbal wygrał rywalizację indywidualną na I szachownicy. Wyróżnić należy również Bartłomieja Łokaja, który może pochwalić się ładnym zwycięstwem ze swoim rówieśnikiem Filipem Łuczakiem - wielokrotnym medalistą MP Juniorów i medalistą ME Juniorów. Oprócz Drużynowego Turnieju OPEN rozegrano Drużynowy Turniej Młodzików oraz Indywidualny Turniej Seniorów, a wszystko to w ramach Projektu Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich "Wszyscy gramy w szachy". Dzięki temu produktywnie spędziliśmy 3 dni, bo pograliśmy poważne partie tempem klasycznym oraz sporo wesołych i mniej zobowiązujących partii między sobą.

W Święto Niepodległości 11.11 rozegrano XXX Memoriał Józefa Kochana, który obecnie funkcjonuje jako FIDE Rapid. Turniej ma długą tradycję i w latach świetności był 11-rundowym klasykiem z obsadą arcymistrzowską oraz wizytówką Koszalina na szachowej mapie Polski. Jednak przez brak wsparcia lokalnych władz turniej stracił swoją renomę. Historię turnieju można prześledzić na stronie www.szachypolskie.pl W tym roku zwyciężył Mirosław Mielczarski przed Filipem Łuczakiem (obaj KSz Hetman Koszalin). III miejsce zajął Arkadiusz Korbal, a wśród nagrodzonych na miejscu X znalazł się Bartłomiej Łokaj.

Uznam Chess Cup 2019 - Świnoujście

27. października 2019 r. rozegrano turniej Uznam Chess Cup 2019 w Świnoujściu. Zwyciężył Tygran Dzhuguryan z rezultatem 7.5 pkt z 9 partii, a drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął Arkadiusz Korbal (KSz Gryf Szczecin). O zwycięstwie zdecydowała trzecia punktacja - większa liczba zwycięstw. Wystartowało 34 zawodników.

XIII Turniej o Puchar Pana Cogito - Kołobrzeg

26. października 2019 r. rozegrano XIII Turniej o Puchar Pana Cogito w Kołobrzegu, który był zarazem pierwszym turniejem Grand Prix ZZSzach 2019/2020. W turnieju zwyciężył FM Kamil Plichta i było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu w tym turnieju. Najlepszym zawodnikiem KSz Gryf Szczecin był Dariusz Pawlicz (6. miejsce). Filip Pawlicz zajął 2. miejsce w klasyfikacji do lat 10, a Paweł Kossowski był trzeci w klasyfikacji do lat 14.

Mistrzostwa Województwa w szachach błyskawicznych - Choszczno

W dniach 17-18. sierpnia 2019 r. w Choszcznie zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach błyskawicznych. W sobotę rywalizowano w kategorii otwartej, w której zwyciężył reprezentant KSz Gryf Szczecin - Arkadiusz Korbal, wygrywając 20 z 22 partii. Na 4. miejscu zawody ukończył Bartosz Pułka (13/22), a w czołowej "10" zameldowali się jeszcze: 7. msc Daniel Piotrowski (12/22) i  9. msc Michał Kowalczyk (12/22).

W niedzielę rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych. Najwyższe miejsce wśród zawodników KSz Gryf Szczecin zajął Franciszek Tokarek, który był 10. w klasyfikacji ogólnej oraz zdobył brązowy medal wśród juniorów do lat 12. Nasi medaliści:

• 3. miejsce C8 - Michał Zaręba
  • 3. miejsce C12 - Franciszek Tokarek
  • 1. miejsce D10 - Julia Kowalczyk
  • 2. miejsce D10 - Gabriela Kowalczyk
  • 2. miejsce D14 - Lucyna Plich

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2019 - Łazy

W sobotę, 22. czerwca 2019 w Łazach odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. W tym roku do rywalizacji przystąpiły 94 osoby, a wśród nich liczna grupa 17 reprezentantów KSz Gryf Szczecin. Medale wywalczyli:

Filip Pawlicz - 1. miejsce w C8

Marcel Bury - 2. miejsce w C8

Magdalena Wolny - 2. miejsce w D8

Piotr Zaręba - 3. miejsce w C10

Paweł Kossowski - 3. miejsce w C14

W klasyfikacji klubowej, do której zaliczane były punkty z grup C10, D10, C12 i D12, KSz Gryf Szczecin zajął III miejsce. Zwyciężył KSz Hetman Koszalin przed UKS Biały Pion Gryfino. Pozostałe miejsca naszych reprezentantów: Michał Zaręba - 5. msc w C8, Ivan Netrybiichuk - 8. msc w C8, Maksymilian Bury - 5. msc w C10, Piotr Oleszkiewicz - 6. msc w C10, Antoni Kowalczyk - 29. msc w C10, Franciszek Tokarek - 7. msc w C12, Mieszko Pułka - 14. msc w C12, Andrzej Zeissel - 4. msc w C14, Miłosz Bury - 5. msc w C14, Bartłomiej Łokaj - 7. msc w C14, Tymotuesz Hury - 8. msc w C14, Lucyna Plich - 5. msc w D14.