wyniki - rozgrywki wojewódzkie

WOM 2020 - MWJ w szachach szybkich

27. czerwca 2020 r. w Łazach rozegrano Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w Szachach, która jednocześnie miała rangę Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w szachach szybkich. W 9 grupach wiekowych rywalizowało łącznie 79 juniorek i juniorów reprezentujących kluby szachowe i szkoły podstawowe z naszego województwa. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy KSz Gryf Szczecin, którzy zdobyli sporo medali:
Filip Pawlicz - złoty medal do lat 8 i złoty medal do lat 10
Marcel Bury - srebrny medal do lat 8 i srebrny medal do lat 10
Julia Kowalczyk - brązowy medal do lat 10
Miłosz Bury - złoty medal to lat 14
Lucyna Plich - srebrny medal do lat 16
Szczepan Oleszkiewicz - brązowy medal do lat 18
Nasz klub reprezentowało 18 osób. Oprócz medalistów: Bartosz Matuszczak (C10 - 22. msc), Maksymilian Bury (C12 - 4. msc), Piotr Oleszkiewicz (C12 - 12. msc), Tymoteusz Hury (C14 - 4. msc), Mikołaj Gbiorczyk (C14 - 5. msc), Andrzej Zeissel (C14 - 6. msc), Paweł Kossowski (C16 -4. msc), Bartłomiej Łokaj (C16 - 6. msc), Jakub Strawa (C16 - 7. msc), Gabriela Kowalczyk (D10 - 5. msc), Zuzanna Pawlicz (D10 - 9. msc), Marta Matuszczak (D12 - 8. msc).

W klasyfikacji klubowej Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży (punktowali zawodnicy w grupach do lat 10 i do lat 12) Klub Szachowy Gryf Szczecin zajął II miejsce.

Drużynowe Mistrzostwa ZP Juniorów - III Liga

Drużyna KSz Gryf Szczecin zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów, które odbyły się w dniach 1-2.02.2020 r. w Choszcznie. Skład 4-osobowej drużyny wicemistrzów III Ligi wyglądał następująco: Szczepan Oleszkiewicz, Andrzej Zeissel, Miłosz Bury i Maksymilian Bury.

Tegoroczne rozgrywki zgromadziły 6 klubów, które wystawiły 12 drużyn. Nasz klub reprezentowały aż 3 drużyny i wszyscy walczyli przez całe rozgrywki z pełnym zaangażowaniem o jak najlepszy wynik swojej ekipy. Nasi najstarsi zawodnicy wystąpili w roli kapitanów swoich drużyn na najmocniejszej 1 szachownicy. Drużyna KSz Gryf Szczecin I z 4. numerem startowym miała za zadanie powalczyć o podium więc II miejsce to świetny wynik. Tym bardziej, że Hetman Koszalin był poza zasięgiem i wygrał wszystkie mecze. Najlepiej z naszych punktowali bracia Bury na III i IV desce, którzy zdobyli po 6.5 pkt z 7 partii i wygrali rywalizację na swoich szachownicach (Miłosz na III, Maksymilian na IV). Z uwagi na to, że zwycięzca III Ligi Juniorów ma już drużynę w II LIdze to nasz klub wywalczył prawo gry w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 30'+30" co dawało okazję do wypełnienia norm na kategorie okręgowe do II włącznie. Z tej okazji skorzystał Marcel Bury, który wypełnił normę na III kategorię. Wynik godny podziwu, bo Marcel w tym roku skończy dopiero 7 lat.

Reprezentacja klubu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów:

KSz Gryf Szczecin I - Szczepan Oleszkiewicz, Andrzej Zeissel, Miłosz Bury

KSz Gryf Szczecin II - Jakub Strawa, Piotr Zaręba, Filip Pawlicz, Marcel Bury

KSz Gryf Szczecin III - Oliwier Radtke, Adam Siwy, Piotr Oleszkiewicz, Michał Zaręba

Wyniki - Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów - III Liga 2020

III miejsce KSz Gryf Szczecin w Drużynowych Mistrzostwa Województwa Seniorów

W dniach 18-19 stycznia 2020 drużyna KSz Gryf Szczecin w składzie: Arkadiusz Korbal, Andrzej Gniadek, Bartosz Pułka, Adam Pawlicz i Roksana Jacek brała udział w Drużynowych Mistrzostwa Województwa Seniorów odbywających się w Koszalinie.

Zawody pewnie wygrali gospodarze imprezy Hetman Koszalin. Dzięki zwycięstwu w ostatniej rundzie nad Skoczkiem Choszczno nasza drużyna zdobyła III miejsce i wróciła do domu z pucharem i medalami. Gospodarze zawodów zapewnili bardzo dobre warunki do gry a udział w zawodach pozwolił naszym zawodnikom na zdobycie cennych doświadczeń w starciu z najsilniejszymi klubami województwa. NIe udało się obronić tytułu mistrzowskiego z dwóch poprzednich lat ale trzeba podkreślić fakt, że rozgrywki zyskują na sile i prestiżu, a drużyny angażują do rozgrywek coraz mocniejszych zawodników. W tegorocznej edycji wszyscy zawodnicy mieli kategorie centralne i ponad połowa osób miała ranking FIDE powyżej 2000.

Wyniki - Drużynowe Mistrzostwa Województwa - III Liga ZZSzach 2020

Drużynowy OPEN i XXX Memoriał J. Kochana w Koszalinie

W dniach 9-11. listopada 2019 r. grupa szachistów KSz Gryf Szczecin uczestniczyła w rozgrywkach szachowych zorganizowanych przez KSz Hetman Koszalin oraz Zachodniopomorski Związek Szachowy. Miejscem rywalizacji był Klub Wojskowy JW 1223 w Koszalinie. Rozpoczęliśmy od 2-dniowego Drużynowego Turnieju OPEN w szachach klasycznych 45'+15", w którym wystawiliśmy dwa 3-osobowe zespoły. W gronie 8 zespołów zwyciężył zespół gospodarzy KSz Hetman Koszalin 1 złożony z czołowych juniorów tego klubu. Drużyna KSz Gryf Szczecin 1 w składzie: Arkadiusz Korbal, Szczepan Oleszkiewicz, Lucyna Plich, zajęła III miejsce. Drużyna KSz Gryf Szczecin 2 w składzie: Bartłomiej Łokaj, Adam Siwy, Piotr Zaręba, zajęła V miejsce. Ponadto Szczepan Oleszkiewicz wypełnił normę na II kategorię szachową przeskakując od razu z IV kategorii. Arkadiusz Korbal wygrał rywalizację indywidualną na I szachownicy. Wyróżnić należy również Bartłomieja Łokaja, który może pochwalić się ładnym zwycięstwem ze swoim rówieśnikiem Filipem Łuczakiem - wielokrotnym medalistą MP Juniorów i medalistą ME Juniorów. Oprócz Drużynowego Turnieju OPEN rozegrano Drużynowy Turniej Młodzików oraz Indywidualny Turniej Seniorów, a wszystko to w ramach Projektu Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich "Wszyscy gramy w szachy". Dzięki temu produktywnie spędziliśmy 3 dni, bo pograliśmy poważne partie tempem klasycznym oraz sporo wesołych i mniej zobowiązujących partii między sobą.

W Święto Niepodległości 11.11 rozegrano XXX Memoriał Józefa Kochana, który obecnie funkcjonuje jako FIDE Rapid. Turniej ma długą tradycję i w latach świetności był 11-rundowym klasykiem z obsadą arcymistrzowską oraz wizytówką Koszalina na szachowej mapie Polski. Jednak przez brak wsparcia lokalnych władz turniej stracił swoją renomę. Historię turnieju można prześledzić na stronie www.szachypolskie.pl W tym roku zwyciężył Mirosław Mielczarski przed Filipem Łuczakiem (obaj KSz Hetman Koszalin). III miejsce zajął Arkadiusz Korbal, a wśród nagrodzonych na miejscu X znalazł się Bartłomiej Łokaj.

Uznam Chess Cup 2019 - Świnoujście

27. października 2019 r. rozegrano turniej Uznam Chess Cup 2019 w Świnoujściu. Zwyciężył Tygran Dzhuguryan z rezultatem 7.5 pkt z 9 partii, a drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął Arkadiusz Korbal (KSz Gryf Szczecin). O zwycięstwie zdecydowała trzecia punktacja - większa liczba zwycięstw. Wystartowało 34 zawodników.