wyniki - rozgrywki wojewódzkie

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego do lat 7

Klub Szachowy Gryf Szczecin we współpracy z Prywatnym Przedszkolem Językowym "Promyczek" w Goleniowie był organizatorem Mistrzostw Województwa do lat 7, które odbyły się 21. października 2017 roku. Na dystansie 7 rund tempem 20 minut + 10 sekund najlepszy był reprezentant KSz Gryf Szczecin - Jakub Lewek. Sukces tym większy, że Jakub ma dopiero 6 lat, a w turnieju wygrał wszystkie pojedynki wyprzedzając 7-latków.

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2017

2017 WOM Zuzia medal.JPG

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży rozegrana została już tradycyjnie w Łazach w pierwszym dniu wakacji. W trzech grupach wiekowych rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe z naszego województwa. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowała siódemka szachistów, a najlepiej spisali się: Zuzanna Wolny - srebrny medal w grupie D12 oraz Bartłomiej Łokaj - brązowy medal w grupie C12. Ponadto dzięki dobrej postawie wszystkich naszych reprezentantów Gryf zajął II miejsce w klasyfikacji klubowej podtrzymując swoją pozycję z zeszłego roku. Ponownie z dużą przewagą zwyciężył gospodarz AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, a trzeci był UKS Biały Pion Gryfino.

Na uwagę zasługuje wynik naszego obecnie najmłodszego szachisty, którym jest 6-letni Jakub Lewek. Wywalczył on V miejsce w dodatkowej klasyfikacji do lat 8, a rywalizował w grupie C10 zajmując 14. msc. Na VI miejscu do lat 8 turniej zakończył Dominik Mróz. W grupie C12 punktowali dla nas Paweł Kossowski (VI smc) oraz Maksymilian Wolny (IX msc). W najstarszej grupie, która nie punktuje w klasyfikacji klubowej, dobre V msc zajął Nikodem Mróz.

III Liga ZZSzach 2017

Drużyna KSz Gryf Szczecin zajęła III miejsce w III Lidze ZZSzach będącej jednocześnie Drużynowymi Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w szachach klasycznych.

Zwyciężyła drużyna GKSz Solny Grzybowo wyprzedzając zespół AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin. Rozgrywki odbyły się w ciągu dwóch zjazdów: 20. maja w Koszalinie oraz 10. czerwca w Choszcznie. Rywalizowało pięć 5-osobowych drużyn systemem kołowym i tempem 60'+30", a turniej po razy pierwszy zgłoszony był do FIDE. Nasz wynik można przyjąć z umiarkowanym entuzjazmem, ponieważ utrzymaliśmy medalową pozycję z zeszłego roku ale nie wykorzystaliśmy dobrej szansy na wyższe miejsce. W sukcesów indywidualnych to II miejsce na 1. szachownicy zajął Arkadiusz Korbal (wynik 3 z 4 pkt), II miejsce na 2. szachownicy zajął Patryk Mike (wynik 2 z 2 pkt), III miejsce na 3. szachownicy przypadło Adamowi Stolarskiemu (wynik 2 z 4 pkt), a III miejsce na 5. kobiecej szachownicy zajęła Joanna Maruszczak (2 z 2 pkt). Ponadto w naszej drużynie wystąpili jeszcze Nikola Jacek i Kacper Zieniuk.

Poniżej nasza drużyna w Choszcznie od lewej: Arkadiusz Korbal, Adam Stolarski, Kacper Zieniuk, Karol Szymański, Joanna Maruszczak.

DMWJ - III Liga Juniorów ZZSzach

Zakończyły się rozgrywki III Ligi Juniorów Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, które były zarazem Drużynowymi Mistrzostwami Województwa Juniorów w szachach klasycznych. Mistrzem województwa została drużyna GKSz Solny Grzybowo. Drużyna KSz Gryf Szczecin uplasowała się na 3. miejscu. Ponadto wyłoniono najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach. Medale naszych szachistów to: srebrny na II szachownicy - Wojciech Popadowski i brązowy na IV szachownicy - Bartłomiej Łokaj.

Liga rozegrana była w ciągu dwóch 3-rundowych zjazdów. Pierwszy zjazd odbył się 23. kwietnia w Szczecinie (organizator KSz Gryf Szczecin), a drugi 13. maja w Grzybowie (organizator GKSz Solny Grzybowo).

Nagrodzona drużyna KSz Gryf Szczecin: Maria Krzywnicka, Bartłomiej Łokaj, Paweł Kossowski, Wojciech Popadowski. Na I zjeździe na II szachownicy zagrał jeszcze Kacper Zieniuk.