wyniki - 4 Pory Roku

XIV cykl 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami

XIV cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami

W dniach 24-25. lutego 2018 w gościnnych progach Domu Kultury SM "Wspólny Dom" rozegrane zostały trzy turnieje szachów szybkich Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie.

W sobotę rywalizacja odbywała się w dwóch grupach dla dzieci i młodzieży: Młode Talenty i Juniorzy. W nowej edycji 4 Pory Roku w grupie Młode Talenty mogą startować dzieci do lat 12 posiadające maksymalnie V kategorię szachową. Z tego ograniczenia wyłączone są dzieci do lat 8. Pozostali startowali w grupie "Juniorzy". Najlepszym "Młodym Talentem" został Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie partie. II miejsce zajął Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice), a III miejsce Deniz Onal. W grupie "Juniorzy" o zwycięstwie zadecydowała punktacja pomocnicza. Więcej szczęścia miał Wojciech Popadowski, który wyprzedził Bartłomieja Łokaja (obaj KSz Gryf Szczecin). Obaj wygrali wszystkie partie, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. III miejsce zajął Mikołaj Turek (UKS Biały Pion Gryfino).

W niedzielę 25. lutego odbył się turniej OPEN, który był jednocześnie #4 turniejem z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Dosyć niespodziewanie ale w pełni zasłużenie zwyciężył prezes ZZSzach Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin). II miejsce zajął Adam Czuchnicki, a dopiero III miejsce faworyt wielu lokalnych turniejów IM Nikolai Aliavdin (Stowarzyszenie AS Płock).

XIII cykl 4 Pory Roku - Jesień z Szachami

W sobotę, 14. października 2017 roku rozegrano ostatni turniej XIII edycji 4 Pory Roku - Jesień z Szachami. W grupie OPEN zwyciężył mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Stowarzyszenie AS Płock), a w grupie Młode Talenty najlepszy był Paweł Hamkało (Pałac Młodzieży Szczecin).

W klasyfikacji generalnej po czterech turniejach zwyciężyli: OPEN - Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin), Młode Talenty - Maciej Bobik (KSz Gryf Szczecin). Puchary dla zwycięzców i medale dla najlepszych w dodatkowych kategoriach ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom". Również dzięki gościnności Spółdzielni Mieszkaniowej mogliśmy po raz kolejny rozegrać cykl w Domu Kultury "Wspólny Dom" za co serdecznie dziękujemy.

Turniej Jesień z Szachami OPEN został objęty mecenatem firmy SIEMASZKO Zakład Budowlany http://siemaszko.pl/ Dzięki temu pula nagród finansowych wyniosła 3000,00 zł.

XIII cykl 4 Pory Roku - Lato z Szachami

Cykl turniejów 4 Pory Roku powrócił po wakacjach i 9. września rozegrano turnieje "Lato z Szachami". Jak zwykle rywalizacja była zacięta, a zwycięsko wyszli z niej: Miłosz Bury (Szczecin) w grupie Młode Talenty oraz Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin) w grupie OPEN.

XIII cykl 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami

W sobotę 22. kwietnia 2017 rozegrano drugi turniej XIII cyklu 4 Pory Roku - Wiosnę z Szachami. Zwyciężyli reprezentanci Pałacu Młodzieży Szczecin: Adam Czuchnicki w turnieju OPEN oraz Stanisław Lipiński w turnieju MŁODE TALENTY.