Wydarzenia, sukcesy

Drużynowe Mistrzostwa ZP Juniorów - III Liga

Drużyna KSz Gryf Szczecin zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów, które odbyły się w dniach 1-2.02.2020 r. w Choszcznie. Skład 4-osobowej drużyny wicemistrzów III Ligi wyglądał następująco: Szczepan Oleszkiewicz, Andrzej Zeissel, Miłosz Bury i Maksymilian Bury.

Tegoroczne rozgrywki zgromadziły 6 klubów, które wystawiły 12 drużyn. Nasz klub reprezentowały aż 3 drużyny i wszyscy walczyli przez całe rozgrywki z pełnym zaangażowaniem o jak najlepszy wynik swojej ekipy. Nasi najstarsi zawodnicy wystąpili w roli kapitanów swoich drużyn na najmocniejszej 1 szachownicy. Drużyna KSz Gryf Szczecin I z 4. numerem startowym miała za zadanie powalczyć o podium więc II miejsce to świetny wynik. Tym bardziej, że Hetman Koszalin był poza zasięgiem i wygrał wszystkie mecze. Najlepiej z naszych punktowali bracia Bury na III i IV desce, którzy zdobyli po 6.5 pkt z 7 partii i wygrali rywalizację na swoich szachownicach (Miłosz na III, Maksymilian na IV). Z uwagi na to, że zwycięzca III Ligi Juniorów ma już drużynę w II LIdze to nasz klub wywalczył prawo gry w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 30'+30" co dawało okazję do wypełnienia norm na kategorie okręgowe do II włącznie. Z tej okazji skorzystał Marcel Bury, który wypełnił normę na III kategorię. Wynik godny podziwu, bo Marcel w tym roku skończy dopiero 7 lat.

Reprezentacja klubu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów:

KSz Gryf Szczecin I - Szczepan Oleszkiewicz, Andrzej Zeissel, Miłosz Bury

KSz Gryf Szczecin II - Jakub Strawa, Piotr Zaręba, Filip Pawlicz, Marcel Bury

KSz Gryf Szczecin III - Oliwier Radtke, Adam Siwy, Piotr Oleszkiewicz, Michał Zaręba

Wyniki - Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów - III Liga 2020

PMPJ 2019 - Paweł Kossowski finalistą MPJ C16 2020

W dniach 9-16. listopada 2019 r. w Ustroniu (śląskie) rozegrano Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, który był kwalifikacją do turniejów finałowych w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 15 wystartował reprezentant KSz Gryf Szczecin Paweł Kossowski, który zajął VI miejsce. Czołowa "10" zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, które odbędą się w marcu 2020 w Szklarskiej Porębie. Paweł ukończył turniej bez porażki i zdobyte 6.0 pozwoliło na wypełnienie drugiej normy na I kategorię szachową.

Eliminacje Strefowe do MPM i MPJ - Łazy 2019

W dniach 22-29.09.2019 r. w Centrum Fala 1 w Łazach odbyły się Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików 2020. Zawodnicy rywalizowali w grupach chłopców i dziewcząt do lat 9 (6 miejsc premiowanych awansem), 11 i 13 (po 4 miejsca premiowane awansem). W zawodach wystartowało 98 zawodników z województwa Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego.

Duży sukces w tych zawodach odnieśli nasi reprezentanci w grupie C13. W turnieju zwyciężył Andrzej Zeissel, a III miejsce zajął Miłosz Bury. Dzięki temu chłopcy uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 14, które odbędą się w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2020 w sportach halowych. Walka o miejsca premiowane awansem toczyła się do ostatniej rundy, w której nasi zawodnicy wygrali swoje partie i wyprzedzili bezpośrednich konkurentów. Andrzej uzyskał 7.0 pkt z 9 partii oraz zdobył pierwszą normę na I kategorię szachową. Miłosz zdobył 6.0 punktów. W grupie C11 wystartowali Maksymilian Bury i Adam Siwy, którzy zajęli odpowiednio X i XV miejsce w gronie 25 uczestników.

Wyniki:

55. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina

W dniach 17-25. sierpnia odbył się 55. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój. W 6 grupach turniejowych wystartowało 590 osób, a wśród nich reprezentanci KSz Gryf Szczecin. W najliczniejszej grupie Open C do rankingu 2000 FIDE zagrało 215 osób, a Patryk Mike zajął II miejsce! Patryk miał 17 numer startowy i nie przegrał żadnej z 9 partii zdobywając 7.5 pkt. Bardzo dobrze zaprezentował się również Andrzej Zeissel w Open D do lat 14, który zajął 6. miejsce wśród 100 zawodników z rezultatem 6.5 pkt i dużym zyskiem rankingowym +86.

Mistrzostwa Województwa w szachach błyskawicznych - Choszczno

W dniach 17-18. sierpnia 2019 r. w Choszcznie zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach błyskawicznych. W sobotę rywalizowano w kategorii otwartej, w której zwyciężył reprezentant KSz Gryf Szczecin - Arkadiusz Korbal, wygrywając 20 z 22 partii. Na 4. miejscu zawody ukończył Bartosz Pułka (13/22), a w czołowej "10" zameldowali się jeszcze: 7. msc Daniel Piotrowski (12/22) i  9. msc Michał Kowalczyk (12/22).

W niedzielę rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych. Najwyższe miejsce wśród zawodników KSz Gryf Szczecin zajął Franciszek Tokarek, który był 10. w klasyfikacji ogólnej oraz zdobył brązowy medal wśród juniorów do lat 12. Nasi medaliści: