Po bardzo licznie obsadzonym Festiwalu Szachowym „Perła Bałtyku” w Łazach i elitarnym Memoriale im. T. Gniota w Policach nasi szachiści nie zwalniają tempa i notują kolejne starty turniejowe.
W okrojonym czasowo w stosunku do lat poprzednich XIX MFS Pamięci E. Laskera w Barlinku, który odbył się w dniach 26-28. lipca wystartowali: Wojciech Śmieszek, Konrad Kozłowski, Michał Trzeciakiewicz, Kamil Bladoszewski i Patryk Mike. Szachiści grali 9 rund tempem P-60′.

Najtrudniejszą przeprawę miał Wojciech Śmieszek, który wystartował w Openie A przewidzianym dla zawodników z rankingiem powyżej 1800. Znalazło się zaledwie 10 chętnych na walkę w tej grupie, więc rozegrano turniej kołowy. Na turnieju w Policach Wojtek pokazał, że może skutecznie walczyć z szachistami o znacznie wyższym rankingu więc dorobek 4 punktów i 7 miejsce należy uznać za wynik mieszczący się w normie ale nie w podsyconych polickim turniejem oczekiwaniach.
Wyniki Open A

W turnieju dla szachistów do rankingu 1800 najlepiej z naszych spisał się Michał Trzeciakiewicz, który zdobył 6 punktów i zajął dobre 9 miejsce w stawce 48 uczestników. Michał cały turniej walczył w czołówce i dobry występ przypieczętował zwycięstwem w ostatniej rundzie nad faworytem według listy startowej Piotrem Nicińskim z Laskera Barlinek. 16 miejsce z dorobkiem 5 punktów zajął 10-letni Patryk Mike i jego start także można uznać za udany. Był sprawcą największej niespodzianki w rundzie 1 kiedy ograł wpomnianego już wyżej Piotra Nicińskiego (elo 1904). 17 miejsce z tym samym dorobkiem punktowym przypadło Konradowi Kozłowskiemu. Konrad miał realne szanse na wypełnienie normy na II kategorię ale przegrał kluczowe partie w 7 i 8 rundzie, więc na normę musi jeszcze poczekać. To zdecydowanie nie był turniej Kamila Bladoszewskiego, który po obiecującym początku zgarnął zaledwie 3,5 punkta i zajął 36 miejsce. „Długa roszada” w ostatnim dniu zawodów, jak szachiści nazywają serię 3 porażek z rzędu, przekreśliła szansę na lepszy wynik.
Wyniki Open B

W XIV Festiwalu na Leśnej Polanie będącym zarazem VI Memoriałem R. Szymoniaka, który odbył się w dniach 25-27. lipca w Bierzwniku startował Wojciech Popadowski. Nasz 9-letni szachista zbierał w tym turnieju bezcenne doświadczenie i pokazał się z dobrej strony. Wojtek w 9-rundowej batalii uzyskał 4 punkty i do ostatniej partii walczył o normę na III kategorię ale ostatecznie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonej przeciwniczki i marzenia o normie odłożyć do kolejnego turnieju.
Wyniki XIV Festiwalu na Leśnej Polanie

Ponadto kibicujemy Joannie Maruszczak, która gra w I Lidze Juniorów w Karpaczu (22-30. lipca). Asia gra w barwach klubu GKSz Solny Grzybowo, do którego została wypożyczona na te rozgrywki drużynowe. Póki co jej wynik to 5/8 pkt i niewielkie straty rankingowe. Cały zespół utrzymuje pewne miejsce w środku stawki po zeszłorocznym spadku z Extraligi. Trzymamy kciuki za wygraną w ostatniej rundzie.
Wyniki DMP – I Liga Juniorów 2013

28. lipca w Połczynie Zdrój odbył się 9. Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Wybrzeża 2013. W turnieju granym tempem P-15′ na dystansie 9 rund najlepiej z szachistów KSz Gryf wypadł Bartosz Pułka, który zajął 4 miejsce z dorobkiem 6,5 punkta i tylko gorszym wartościowaniem przegrał miejsce na podium. 19 miejsce zajął Włodzimierz Nawrocki (5 pkt), a 26 miejsce Ryszard Groblewski (4,5 pkt). Startowało 55 osób.
W turnieju dla dzieci do lat 12 i maksymalnie IV kategorii szachowej startował Gaweł Pułka. Jego rezultat to 5 punktów i 9 miejsce wśród 19 młodych szachistów.