wyniki

Puchar Polski do lat 6 i 7 - Szczyrk

Filip Pawlicz trzecim zawodnikiem do lat 7 w Polsce!

Dużym sukcesem naszego młodego zawodnika Filipa Pawlicza zakończył się Puchar Polski do lat 6 i 7 w Szczyrku rozegrany w dniach 27-30. kwietnia 2019. Filip zajął III miejsce w grupie chłopców do lat 7 walcząc przez cały turniej na pierwszych stołach i zdobywając 7.0 punktów z 9 partii. Stawka była bardzo wyrównana i walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatniej rundy. W decydujących partiach Filip musiał uznać wyższość pozostałych medalistów: złotego Szymona Walewskiego z UKS Czternastka Warszawa i srebrnego Jana Busińskiego z MUKS Stoczek 45 Białystok. Poza tym nasz reprezentant zaprezentował dojrzałą jak na swój wiek grę w elementach strategicznych i bezwzględnie wykorzysytwał taktyczne błędy rywali.

W grupie chłopców do lat 6 wystartował Marcel Bury i zajął bardzo dobre 11. miejsce w gronie 27 ucestników. Marcel zdobył 5.0 punktów z 9 partii. Natomiast w grupie dziewcząt do lat 6 dzielnie walczyła Zuzanna Pawlicz, która ma dopiero 5 lat. Zuzia zdobyła 1.5 pkt i zajęła ostatnie, 15. miejsce ale zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości i może już za rok będziemy świadkami sukcesu naszej zawodniczki w tej samej grupie.

Wyniki:

XV cykl 4 Pory Roku 2019 - Wiosna z Szachami

W niedzielę, 14. kwietnia 2019 roku odbył się turniej Wiosna z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. W Domu Kultury "Wspólny Dom" wystartowało łącznie 70 zawodników. W grupie A zwyciężył Rafał Szyszyło, drugi był Adam Czuchnicki, a trzeci Tygran Dzhuguryan. W grupie B (do lat 14) najlepszy okazał się Mateusz Standowicz, drugi był Maksymilian Bury, a podium uzupełnił Filip Pawlicz. Wyniki turniejów w serwisie Chessmanager:

III Liga 2018/2019 - 4. zjazd Gryfice

W sobotę, 13. kwietnia 2019 roku w Gryficach został rozegrany 4. zjazd III Ligi Zachodniopomorskiego Związku Szachowego 2018/2019. Drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w 7. rundzie 4,5 - 0,5 z Hetmanem Koszalin oraz zremisowała w 8. rundzie 2,5 - 2,5 w meczu "na szczycie" z Husarią. Dzięki wysokiej wygranej z Hetmanem Koszalin ponownie wyszliśmy na prowadzenie w ligowej tabeli wyprzedzając Husarię o 0,5 "małego punktu". Walka o końcowe zwycięstwo rozstrzygnie się na ostatnim, 5. zjeździe ligowym, który odbędzie się 8. czerwca w Koszalinie.

VIII Turniej "O Nagrodę Mądrej Sowy" - Gryfice

W sobotę, 6. kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach odbył się VIII Turniej Szachowy "O Nagrodę Mądrej Sowy" przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 14. Wśród 52. uczestników z całego województwa świetnie spisał się Filip Pawlicz, który zajął I miejsce w kategorii do lat 8. W tej samej klasyfikacji 5. miejsce zajął Michał Zaręba, a 9. miejsce Zuzanna Pawlicz. Bardzo dobre 4. miejsce do lat 10 zajął Piotr Zaręba.

V DMW w szachach szybkich - Choszczno

W sobotę, 30. marca 2019 w Choszcznie rozegrano V Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Województwa w szachach szybkich. Wystartowało 17  4-osobowych drużyn, w tym dwie drużyny KSz Gryf Szczecin. Nasz pierwszy skład zajął IV miejsce przegrywając tylko ze znacznie silniejszymi zespołami z czołowej trójki co i tak było awansem o 2 miejsca względem rozstawienia pod względem średniego rankingu. Druga drużyna składająca się w całości z naszych zdolnych juniorów zajęła 11. miejsce ale była najlepsza wśród zespołów złożonych z samych juniorów. Składy naszych zespołów:

GRYF I SZCZECIN: 1. Jan Gregorz 2. Dariusz Pawlicz 3. Daniel Piotrowski 4. Maria Krzywnicka

GRYF II SZCZECIN: 1. Miłosz Bury 2. Andrzej Zeissel 4. Maksymilian Bury 4. Filip Pawlicz