wyniki

Turniej Szachowy Cronoss 2019

W niedzielę 24 listopada na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się Turniej Szachowy Cronoss 2019. Jest to otwarty turniej P'30 rozgrywany corocznie od 2015r. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 40 zawodników, w tym liczna grupa dzieci i młodzieży.

Tegoroczny turniej rozgrywano w jednej grupie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Zwyciężył Miłosz Bury z wynikiem 6 pkt., bez porażki, który zdobył jednocześnie nagrodę dla najlepszego juniora. II miejsce zajął Taras Lavrys, III miejsce - Włodzimierz Nawrocki, IV miejsce - Sebastian Hnat. Najlepszą zawodniczką została Lucyna Plich.

Podczas turnieju przeprowadzono ankietę co do jego organizacji. Zdecydowana większość zawodników stwierdziła, że tempo gry jest w sam raz. Co do wysokości nagród i podziału na grupy zdanie były podzielone. Organizatorzy wyciągną z tego wnioski i postarają się zorganizować przyszłoroczny turniej jeszcze lepiej niż ten.>>WYNIKI TURNIEJU<<

PMPJ 2019 - Paweł Kossowski finalistą MPJ C16 2020

W dniach 9-16. listopada 2019 r. w Ustroniu (śląskie) rozegrano Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, który był kwalifikacją do turniejów finałowych w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 15 wystartował reprezentant KSz Gryf Szczecin Paweł Kossowski, który zajął VI miejsce. Czołowa "10" zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, które odbędą się w marcu 2020 w Szklarskiej Porębie. Paweł ukończył turniej bez porażki i zdobyte 6.0 pozwoliło na wypełnienie drugiej normy na I kategorię szachową.

Drużynowy OPEN i XXX Memoriał J. Kochana w Koszalinie

W dniach 9-11. listopada 2019 r. grupa szachistów KSz Gryf Szczecin uczestniczyła w rozgrywkach szachowych zorganizowanych przez KSz Hetman Koszalin oraz Zachodniopomorski Związek Szachowy. Miejscem rywalizacji był Klub Wojskowy JW 1223 w Koszalinie. Rozpoczęliśmy od 2-dniowego Drużynowego Turnieju OPEN w szachach klasycznych 45'+15", w którym wystawiliśmy dwa 3-osobowe zespoły. W gronie 8 zespołów zwyciężył zespół gospodarzy KSz Hetman Koszalin 1 złożony z czołowych juniorów tego klubu. Drużyna KSz Gryf Szczecin 1 w składzie: Arkadiusz Korbal, Szczepan Oleszkiewicz, Lucyna Plich, zajęła III miejsce. Drużyna KSz Gryf Szczecin 2 w składzie: Bartłomiej Łokaj, Adam Siwy, Piotr Zaręba, zajęła V miejsce. Ponadto Szczepan Oleszkiewicz wypełnił normę na II kategorię szachową przeskakując od razu z IV kategorii. Arkadiusz Korbal wygrał rywalizację indywidualną na I szachownicy. Wyróżnić należy również Bartłomieja Łokaja, który może pochwalić się ładnym zwycięstwem ze swoim rówieśnikiem Filipem Łuczakiem - wielokrotnym medalistą MP Juniorów i medalistą ME Juniorów. Oprócz Drużynowego Turnieju OPEN rozegrano Drużynowy Turniej Młodzików oraz Indywidualny Turniej Seniorów, a wszystko to w ramach Projektu Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich "Wszyscy gramy w szachy". Dzięki temu produktywnie spędziliśmy 3 dni, bo pograliśmy poważne partie tempem klasycznym oraz sporo wesołych i mniej zobowiązujących partii między sobą.

W Święto Niepodległości 11.11 rozegrano XXX Memoriał Józefa Kochana, który obecnie funkcjonuje jako FIDE Rapid. Turniej ma długą tradycję i w latach świetności był 11-rundowym klasykiem z obsadą arcymistrzowską oraz wizytówką Koszalina na szachowej mapie Polski. Jednak przez brak wsparcia lokalnych władz turniej stracił swoją renomę. Historię turnieju można prześledzić na stronie www.szachypolskie.pl W tym roku zwyciężył Mirosław Mielczarski przed Filipem Łuczakiem (obaj KSz Hetman Koszalin). III miejsce zajął Arkadiusz Korbal, a wśród nagrodzonych na miejscu X znalazł się Bartłomiej Łokaj.