wyniki - turnieje KSz Gryf

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora ZPSB w Szczecinie

W dniach 16-17. czerwca 2018 r. został rozegrany Otwarty Turniej Szachowy z okazji 25-lecia Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie o Puchar Rektora ZPSB. W gościnnych progach szczecińskiej uczelni rywalizowały 32 osoby na dystansie 7 rund tempem 30'+30". Większych niespodzianek nie było i czołowe miejsca zajęli faworyci. Zwyciężył Adam Czuchnicki wyprzedzając punktacją pomocniczą Jana Czuchnickiego. Obaj zdobyli po 6.5 pkt i w bezpośrednim pojedynku zremisowali. Trzeci był Łukasz Lanica, który zdobył 5.0 pkt. Turniej był okazją do zdobycia norm na kategorie szachowe i sztuka ta udała się 3 osobom. II kategorię zdobył Marek Szałajko, III kategorię Jakub Strawa i również III kategorię Szymon Soszka.

XIV cykl 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami

V Mistrzostwa Szczecina Szkół Podstawowych w Szachach

W dniu 14. kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Szczecina Szkół Podstawowych w Szachach 2018. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach wiekowych na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut + 5 sekund za wykonane posunięcie.

3. Paweł Hamkało (SP nr 55)

Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 51 na czele z p. Edyta Dudzińską, a turniej wspierał Klub Szachowy Gryf Szczecin, który zapewnił sprzęt szachowy oraz obslugę sędziowską.

XIV cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami

W dniach 24-25. lutego 2018 w gościnnych progach Domu Kultury SM "Wspólny Dom" rozegrane zostały trzy turnieje szachów szybkich Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie.

W sobotę rywalizacja odbywała się w dwóch grupach dla dzieci i młodzieży: Młode Talenty i Juniorzy. W nowej edycji 4 Pory Roku w grupie Młode Talenty mogą startować dzieci do lat 12 posiadające maksymalnie V kategorię szachową. Z tego ograniczenia wyłączone są dzieci do lat 8. Pozostali startowali w grupie "Juniorzy". Najlepszym "Młodym Talentem" został Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie partie. II miejsce zajął Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice), a III miejsce Deniz Onal. W grupie "Juniorzy" o zwycięstwie zadecydowała punktacja pomocnicza. Więcej szczęścia miał Wojciech Popadowski, który wyprzedził Bartłomieja Łokaja (obaj KSz Gryf Szczecin). Obaj wygrali wszystkie partie, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. III miejsce zajął Mikołaj Turek (UKS Biały Pion Gryfino).

W niedzielę 25. lutego odbył się turniej OPEN, który był jednocześnie #4 turniejem z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Dosyć niespodziewanie ale w pełni zasłużenie zwyciężył prezes ZZSzach Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin). II miejsce zajął Adam Czuchnicki, a dopiero III miejsce faworyt wielu lokalnych turniejów IM Nikolai Aliavdin (Stowarzyszenie AS Płock).

Szachowe Ferie w Gryf Szczecin

20-21. stycznia 2018 w siedzibie klubu odbył się turniej Szachowe Ferie w Gryf Szczecin. Na dystansie 7 rund tempem 30' + 30" za ruch rywalizowały 22 osoby. Zwyciężył z kompletem punktów Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin). II miejsce zajął Wojciech Bondarewicz, a III miejsce Wojciech Popadowski (KSz Gryf Szczecin).

Najlepszą kobietą była Nadzieja Jezikowska (UKSz Skoczek Choszczno), a najlepszym juniorem do lat 10 Mateusz Derejczyk.