wyniki - rozgrywki centralne

Puchar Polski do lat 6 i 7 - Szczyrk

Filip Pawlicz trzecim zawodnikiem do lat 7 w Polsce!

Dużym sukcesem naszego młodego zawodnika Filipa Pawlicza zakończył się Puchar Polski do lat 6 i 7 w Szczyrku rozegrany w dniach 27-30. kwietnia 2019. Filip zajął III miejsce w grupie chłopców do lat 7 walcząc przez cały turniej na pierwszych stołach i zdobywając 7.0 punktów z 9 partii. Stawka była bardzo wyrównana i walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatniej rundy. W decydujących partiach Filip musiał uznać wyższość pozostałych medalistów: złotego Szymona Walewskiego z UKS Czternastka Warszawa i srebrnego Jana Busińskiego z MUKS Stoczek 45 Białystok. Poza tym nasz reprezentant zaprezentował dojrzałą jak na swój wiek grę w elementach strategicznych i bezwzględnie wykorzysytwał taktyczne błędy rywali.

W grupie chłopców do lat 6 wystartował Marcel Bury i zajął bardzo dobre 11. miejsce w gronie 27 ucestników. Marcel zdobył 5.0 punktów z 9 partii. Natomiast w grupie dziewcząt do lat 6 dzielnie walczyła Zuzanna Pawlicz, która ma dopiero 5 lat. Zuzia zdobyła 1.5 pkt i zajęła ostatnie, 15. miejsce ale zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości i może już za rok będziemy świadkami sukcesu naszej zawodniczki w tej samej grupie.

Wyniki:

MPJ do lat 16 i 18 - Szklarska Poręba

W dniach 9-16. marca 2019 w Szklarskiej Porębie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. W turnieju dziewcząt do lat 18 wystartowała Maria Krzywnicka, która zajęla 13. miejsce. Wśród chłopców do lat 16 Patryk Mike zajął 21. miejsce. Nasi reprezentanci zajęli wyższe miejsca niż ich pozycje na liście startowej oraz odnotowali zyski rankingowe więc rezultaty należy ocenić pozytywnie. W MPJ w szachach klasycznych w każdej z grup zagrało ok. 40-50 osób, które dostały się do finału poprzez dobre wyniki w poprzednich finałach, posiadanie wysokiego rankingu międzynarodowego FIDE lub udział w ogólnopolskich eliminacjach. Maria i Patryk po raz kolejny uzyskali kwalifikację z kryterium rankingowego.

Maria Krzywnicka w tym roku kończy 18 lat więc zanotowała swój ostatni juniorski występ w szachach klasycznych. W imieniu KSz Gryf Szczecin składam serdeczne podziękowania za wszystkie starty i świetne wyniki w turniejach rangi Mistrzostw Polski Juniorów oraz godne reprezentowanie naszego klubu. Szczególnie za brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w grupie dziewcząt do lat 16 zdobyty w 2017 roku. Podsumowanie startów Marii Krzywnickiej w finałach MPJ:

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018

Paweł Kossowski i Bartłomiej Łokaj wywalczyli awans do rozgrywek finałowych MPJ 2019 - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Półfinałe MPJ rozegranym w Szczyrku w dniach 9-16. listopada 2018 nasi reprezentanci wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i zameldowali się w premiowanej awansem czołowej "10" grupy C13 w gronie 41 zawodników. Świetnie zagrał zwłaszcza Paweł, który zajął II miejsce i wypełnił swoją pierwszą normę na I kategorię szachową. Oprócz tego wyraźnie podniósł ranking FIDE o 72 pkt do poziomu 1585. Bartek uplasował się na 7. miejscu i podniósł ranking o 42 pkt do wartości 1525. Sukces tym większy, że nasi zawodnicy nie byli notowani w gronie faworytów posiadając 12 i 18 nr startowy. Tym samym mamy 3 finalistów i 1 finalistkę MPJ 2019: Maria Krzywnicka (D18), Patryk Mike (C16), Paweł Kossowski (C14) i Bartłomiej Łokaj (C14).

MPJ BiS 2018 - Wrocław

W dniach 10-12. sierpnia 2018 roku we Wrocławiu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W sześciu kategoriach wiekowych, w osobnych grupach dla dziewcząt i chłopców, rywalizowało łącznie prawie 1000 osób. W tym czwórka reprezentantów KSz Gryf Szczecin: Jakub Lewek (C8), Paweł Kossowski (C14), Patryk Mike (C16) i Maria Krzywnicka (D18). Najlepiej zaprezentowała się Maria Krzywnicka, która zajęła 15. miejsce w szachach szybkich oraz 12. miejsce w szachach błyskawicznych. Patryk Mike zajął dobre 19. miejsce w szachach szybkich.

Wyniki:

Puchar Polski do lat 7 - Poronin

W dniach 27.04. - 01.05. 2018 r. w Poroninie odbył się Puchar Polski w szachach dzieci do lat 7. Na zawody rangi Mistrzostw Polski zjechała cała szachowa czołówka siedmiolatków. Bardzo dobry występ zanotował reprezentant KSz Gryf Szczecin Jakub Lewek. Spośród 9 partii Kuba wygrał 6 a przegrał 3 (trzech porażek doznał tylko z późniejszymi medalistami). Osiągnięty wynik dał mu 11 miejsce wśród 53 zawodników. O znalezienie się w czołowej dwunastce (która dostąpiła honoru odbierania nagród na uroczystym zakończeniu) Kuba musiał walczyć do samego końca i w ostatniej rundzie stoczył „bratobójczy” pojedynek z innym reprezentantem województwa zachodniopomorskiego, z którego wyszedł jednak zwycięsko.