wyniki - rozgrywki centralne

Filip Pawlicz zajął II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików!

W dniach 18-20. września 2020 r. w Sypniewie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików roczników 2010-2012. Organizatorem był Wielkopolski Związek Szachowy. W grupie chłopców wystartowało dwóch zawodników KSz Gryf Szczecin. Świetnie zaprezentował się Filip Pawlicz, który do swoich ostatnich sukcesów w MP do lat 8 dorzucił II miejsce w corocznych zawodach młodzików, które są punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego. Filip był najmłodszym, bo 2012 rocznikiem, który został dopuszczony do zawodów i zdobył 5.5 pkt z 7 partii rozegranych tempem 45 minut + 15 sekund za ruch. Taki sam rezultat miał zwycięzca Ksawery Adamski z AZS Poznań oraz Michał Górecki z LKS Chrobry Gniezno. O miejscach na podium zdecydowała punktacja pomocnicza. W tej grupie zagrał jeszcze Michał Zaręba, który również jest 8-latkiem i zajął 17. miejsce zdobywając 3.5 pkt. Całkiem nieźle jak na debiut w zawodach tej rangi.

W grupie dziewcząt zagrały bliźniaczki Kowalczyk. Julia już miała doświadczenie w zawodach tej rangi z ubiegłego roku i poprawiła swoją lokatę zajmując 11. miejsce z rezultatem 3.0 pkt. Tyle samo punktów uzyskała Gabriela, która debiutowała na zawodach rangi międzywojewódzkiej i zajęła 13. miejsce. Miejsce trochę pechowe, ponieważ nie było punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego gdzie zaliczane są wyniki 12 najlepszych uczestników. KSz Gryf Szczecin uzyskał 3 punkty SSM.

Filip Pawlicz mistrzem Polski do lat 8!

Filip Pawlicz z KSz Gryf Szczecin został mistrzem Polski do lat 8 w szachach szybkich. Zawody zostały rozegrane we Wrocławiu w dniach 28-29.08.2020 r. Szczeciński szachista okazał się najlepszy wśród 82 zawodników z całej Polski zdobywając 9.5 punktu na dystansie 11 rund systemem szwajcarskim. Zanotował 8 zwycięstw i 3 remisy oraz nie przegrał żadnego pojedynku. Do złotego medalu w szachach szybkich Filip dołożył jeszcze brązowy medal w szachach błyskawicznych w 13-rundowym turnieju rozegranym 30.08.2020 r.

Internetowe Mistrzostwa Polski 2020

W sobotę, 4. kwietnia 2020 r. Polski Związek Szachowy zorganizował ZINZINO Internetowe Mistrzostwa Polski. Był to 13-rundowy turniej systemem szwajcarskim tempem 5+0 przeprowadzony na platformie chess.com. Formuła turnieju była otwarta więc po spełnieniu wymogów formalnych i opłaceniu wpisowego mógł wystartować każdy szachista z Polski. Z tej okazji skorzystali zawodnicy KSz Gryf Szczecin i najlepiej zagrał Arkadiusz Korbal grający jako "GryfSzczecin", który zajął 45 miejsce z rezultatem 8,5 pkt. Bartosz Pułka "05ka" zajął 192 miejsce z rezultatem 6,5 pkt.

Zwyciężył arcymistrz Maciej Klekowski (11,5 pkt). Wyprzedził mistrza międzynarodowego Igora Janika (10,5 pkt) oraz arcymistrza Kacpra Pioruna (10,5 pkt). Wystartowało 412 osób. Sposób rozegrania turnieju sprzyjał wielu niespodziankom i za taką należy uznać słabszą dyspozycję najlepszego polskiego szachisty. Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda jako wybitny specjalista gry błyskawicznej był dopiero 12 z wynikiem 9,5 pkt. Ogólnie arcymistrzowie nie mieli w tym turnieju łatwego życia, bo brak kontaktu wzrokowego najwyraźniej sprzyja ich przeciwnikom, którzy zaczynają grać szybciej i odważniej. Jedną z niespodzianek sprawił Arkadiusz Korbal wygrywając z arcymistrzem Mateuszem Bartlem. Partia: https://www.chess.com/live/game/4678337203

Wyniki turnieju - ZINZINO Internetowe Mistrzostwa Polski

PMPJ 2019 - Paweł Kossowski finalistą MPJ C16 2020

W dniach 9-16. listopada 2019 r. w Ustroniu (śląskie) rozegrano Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, który był kwalifikacją do turniejów finałowych w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 15 wystartował reprezentant KSz Gryf Szczecin Paweł Kossowski, który zajął VI miejsce. Czołowa "10" zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, które odbędą się w marcu 2020 w Szklarskiej Porębie. Paweł ukończył turniej bez porażki i zdobyte 6.0 pozwoliło na wypełnienie drugiej normy na I kategorię szachową.

Eliminacje Strefowe do MPM i MPJ - Łazy 2019

W dniach 22-29.09.2019 r. w Centrum Fala 1 w Łazach odbyły się Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików 2020. Zawodnicy rywalizowali w grupach chłopców i dziewcząt do lat 9 (6 miejsc premiowanych awansem), 11 i 13 (po 4 miejsca premiowane awansem). W zawodach wystartowało 98 zawodników z województwa Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego.

Duży sukces w tych zawodach odnieśli nasi reprezentanci w grupie C13. W turnieju zwyciężył Andrzej Zeissel, a III miejsce zajął Miłosz Bury. Dzięki temu chłopcy uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 14, które odbędą się w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2020 w sportach halowych. Walka o miejsca premiowane awansem toczyła się do ostatniej rundy, w której nasi zawodnicy wygrali swoje partie i wyprzedzili bezpośrednich konkurentów. Andrzej uzyskał 7.0 pkt z 9 partii oraz zdobył pierwszą normę na I kategorię szachową. Miłosz zdobył 6.0 punktów. W grupie C11 wystartowali Maksymilian Bury i Adam Siwy, którzy zajęli odpowiednio X i XV miejsce w gronie 25 uczestników.