wyniki - szachy szybkie

XVI cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami

W niedzielę, 1. marca 2020 r. rozpoczęliśmy kolejny, XVI cykl turniejów szachowych 4 Pory Roku o  Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Zwyciężył Miłosz Bury (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie 7 partii. II miejsce zajął Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin), a III miejsce Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).

W tym roku w ramach cyklu 4 turniejów rywalizują tylko juniorzy do lat 18. Wystartowało 46 młodych zawodników, w tym 8-osobowa grupa z Niemiec. Wszyscy grali w jednym turnieju bez podziału na grupy wiekowe, a młodsi w każdej rundzie urywali punkty starszym i rywalizowali w swojej kategorii wiekowej do lat 10. Najlepszy wśród nich okazał się Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który przez cały turniej grał na czołowych szachownicach. II miejsce zajął Marcel Bury (KSz Gryf Szczecin), a III miejsce Lennox Hanning (Schachfreunde Gross Schoenebeck). Wśród dziewcząt wygrała Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin), II miejsce zajęła Liwia Babińska (UKS Biały Pion Gryfino), a III miejsce Thora Muller (TSG Angermunde). Nagrodzono też najlepszych w dodatkowych klasyfikacjach: Najlepszy zawodnik z IV kategorią - Michał Stawarczyk (KSz Gryf Szczecin), Najlepszy zawodnik z V kategorią - Marta Matuszczak (KSz Gryf Szczecin), Najlepszy zawodnik bez kategorii szachowej - Jakub Klimecki (SP 5 Goleniów). Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę, a szczególnie dziękujemy naszym szachowych przyjaciołom z Schachfreunde Gross Schoenebeck z Peterem Harbachem na czele za wizytę oraz ufundowanie dodatkowych medali dla najlepszych. Podziękowania również dla pani Iwony Faj - kierownik Domu Kultury "Wspólny Dom" za okazane wsparcie organizacyjne. Do zobaczenia na kolejnym turnieju 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami, który odbędzie się 29. marca 2020 r. w przyjaznym szachistom Domu Kultury "Wspólny Dom".

Gry bez prądu w Galaxy - Luty

W niedzielę, 16. lutego 2020 r. odbyły się kolejne turnieje szachowe z cyklu "Gry bez prądu w Galaxy". Cieszy rosnąca frekwencja, bo w turnieju szybkim wystartowało 46 osób, a w błyskawicznym 22 osoby. Nagrodzeni w szachach szybkich: 1. Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin) 2. Dariusz Pawlicz (KSz Gryf Szczecin) 3. Krzysztof Skorobogaty (KSz Miedź Legnica), najlepsza kobieta: Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin), najlepszy junior do lat 14: Miłosz Bury (KSz Gryf Szczecin). W turnieju szachów błyskawicznych również zwyciężył Adam Czuchnicki 2. Jakub Kubiak (UKS Szach Gryfice) 3. Krzysztof Skorobogaty, najlepsza kobieta: Maria Krzywnicka, najlepszy junior: Piotr Zaręba (KSz Gryf Szczecin).

Szczegółowe wyniki:

Gry bez prądu w Galaxy - styczeń 2020

Rozegrany 19. stycznia 2020 r. w CHR Galaxy turniej szachów szybkich cieszył się wyjątkowo dużą popularnością, ponieważ zagrała maksymalna przewidziana liczba 40 uczestników. Zwyciężył Adam Czuchnicki, II miejsce zajęła najlepsza kobieta Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin), a III miejsce Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin). Wśród nagrodzonych znaleźli się też Jakub Strawa (IV miejsce, KSz Gryf Szczecin) oraz najlepszy junior do lat 14 - Maksymilian Bury (VI miejsce, KSz Gryf Szczecin). Turniej sędziował Michał Kowalczyk.

Cieszymy się z rosnącego zainteresowania turniejami w CHR Galaxy i żałujemy, że nie mogliśmy zaoferować możliwości gry wszystkim chętnym. Przy kolejnej okazji prosimy o wcześniejsze zapisy przez serwis turniejowy, ponieważ w dniu turnieju nie było już możliwości zorganizowania dodatkowych miejsc do gry. Zapraszamy na kolejne turnieje!

12. Neujahrsturnier - A - FIDE 11. Januar 2020 Groß Schönebeck

Relacja Dariusza Pawlicza: W dniu 11 stycznia 2020 w Groß Schönebeck w Niemczech odbył się turniej noworoczny. Graliśmy tempem 2 x 20 minut a turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Na turniej wybrało się 4 zawodników naszego klubu: Maksymilian Bury, Miłosz Bury, Filip Pawlicz i Dariusz Pawlicz. Cała czwórka poprawiła swoje miejsce z listy startowej osiągając miejsce w czołówce. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje na zbliżających się rozgrywkach III ligi juniorów.