wyniki - szachy szybkie

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2017

2017 WOM Zuzia medal.JPG

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży rozegrana została już tradycyjnie w Łazach w pierwszym dniu wakacji. W trzech grupach wiekowych rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe z naszego województwa. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowała siódemka szachistów, a najlepiej spisali się: Zuzanna Wolny - srebrny medal w grupie D12 oraz Bartłomiej Łokaj - brązowy medal w grupie C12. Ponadto dzięki dobrej postawie wszystkich naszych reprezentantów Gryf zajął II miejsce w klasyfikacji klubowej podtrzymując swoją pozycję z zeszłego roku. Ponownie z dużą przewagą zwyciężył gospodarz AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, a trzeci był UKS Biały Pion Gryfino.

Na uwagę zasługuje wynik naszego obecnie najmłodszego szachisty, którym jest 6-letni Jakub Lewek. Wywalczył on V miejsce w dodatkowej klasyfikacji do lat 8, a rywalizował w grupie C10 zajmując 14. msc. Na VI miejscu do lat 8 turniej zakończył Dominik Mróz. W grupie C12 punktowali dla nas Paweł Kossowski (VI smc) oraz Maksymilian Wolny (IX msc). W najstarszej grupie, która nie punktuje w klasyfikacji klubowej, dobre V msc zajął Nikodem Mróz.

XIII cykl 4 Pory Roku - Wiosna z Szachami

W sobotę 22. kwietnia 2017 rozegrano drugi turniej XIII cyklu 4 Pory Roku - Wiosnę z Szachami. Zwyciężyli reprezentanci Pałacu Młodzieży Szczecin: Adam Czuchnicki w turnieju OPEN oraz Stanisław Lipiński w turnieju MŁODE TALENTY.

Gryf Szczecin mistrzem województwa w szachach szybkich na rok 2017

Miło mi poinformować, że drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich, które odbyły się 4. marca w Choszcznie.

W turnieju wystartowało aż 18 4-osobowych zespołów. Wśród nich również druga drużyna KSz Gryf Szczecin, która zajęła 12. miejsce.

Drużyna KSz Gryf Szczecin I startowała w składzie: Arkadiusz Korbal, Andrzej Gniadek, Bartosz Pułka, Marian Gniazdowski.

Drużyna KSz Gryf Szczecin II : Adam Pawlicz, Karol Szymański, Wojciech Popadowski, Bartłomiej Łokaj.

XIII cykl 4 Pory Roku - Zima z Szachami 2017

5. marca w Domu Kultury "Wspólny Dom" zaingurowano XIII edycję cyklu 4 Pory Roku. W turnieju OPEN zwyciężył Wojciech Śmieszek (MUKS Stoczek 45 Białystok), a w grupie Młode Talenty najlepszy okazał się Maciej Bobik (KSz Gryf Szczecin).

4 Pory Roku - Jesień z Szachami 2016

Za nami XII edycja turniejów z cyklu 4 Pory Roku, którą zakończyły turnieje pod tytułem Jesień z Szachami rozegrane w dniach 10-11. grudnia 2016 r. W klasyfikacjach generalnych zwyciężyli:

• OPEN - mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz)
  • Juniorzy - Jan Gregorz (KSz Gryf Szczecin)
  • Młode Talenty - Maximilian Kroener (Berlin)

Natomiast w turniejach Jesień z Szachami wygrali:

• OPEN - mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz)
  • Juniorzy - Wojciech Śmieszek (MUKS Stoczek 45 Białystok)
  • Młode Talenty - Paweł Hamkało (Pałac Młodzieży Szczecin)

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze turnieje organizacyjnie i finansowo, w szczególności:

Zapraszamy na kolejny cykl 4 Pory Roku 2017. Komunikaty i informacje będą dostępne na naszej stronie i na profilu FB KSz Gryf Szczecin.