wyniki - szachy klasyczne

DMWJ - III Liga Juniorów ZZSzach

Zakończyły się rozgrywki III Ligi Juniorów Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, które były zarazem Drużynowymi Mistrzostwami Województwa Juniorów w szachach klasycznych. Mistrzem województwa została drużyna GKSz Solny Grzybowo. Drużyna KSz Gryf Szczecin uplasowała się na 3. miejscu. Ponadto wyłoniono najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach. Medale naszych szachistów to: srebrny na II szachownicy - Wojciech Popadowski i brązowy na IV szachownicy - Bartłomiej Łokaj.

Liga rozegrana była w ciągu dwóch 3-rundowych zjazdów. Pierwszy zjazd odbył się 23. kwietnia w Szczecinie (organizator KSz Gryf Szczecin), a drugi 13. maja w Grzybowie (organizator GKSz Solny Grzybowo).

Nagrodzona drużyna KSz Gryf Szczecin: Maria Krzywnicka, Bartłomiej Łokaj, Paweł Kossowski, Wojciech Popadowski. Na I zjeździe na II szachownicy zagrał jeszcze Kacper Zieniuk.

OOM Drzonków - X miejsce Patryka Mike

W dniach 1-8. kwietnia 2017 w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14, które były częścią XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowało czterech juniorów: Patryk Mike i Adam Stolarski w grupie do lat 14 oraz Paweł Kossowski i Bartłomiej Łokaj w grupie do lat 12. Najlepiej zaprezentował się Patryk Mike, który zajął bardzo dobre 10. miejsce zdobywając 5,5 pkt z 9 partii. Ponadto Patryk zdobył 4 punkty MSiT współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca w drugiej połowie tabeli ale każdy zdobył po 1 punkcie MSiT. To dało naszemu klubowi dzielone 22 miejsce w gronie 88 klubów reprezentowanych na OOM. Opiekę trenerską sprawowali IM Nikolai Aliavdin (Patryk i Adam) oraz Arkadiusz Korbal (Paweł i Bartek).

Województwo zachodniopomorskie reprezentowały jeszcze 3 osoby z klubu Hetman PK Koszalin, który reprezentował między innymi Filip Łuczak - zdobywca brązowego medalu w grupie do lat 12. W zestawieniu województw zajęliśmy dzielone 10 miejsce. Kierownikiem ekipy wojewódzkiej był Arkadiusz Korbal.

Szachowe Ferie w Gryf Szczecin - Turniej Juniorów

Coroczny turniej z okazji ferii zimowych odbył się w dniach 25-26. lutego 2017 r. w siedzibie KSz Gryf Szczecin przy al. Wyzwolenia 7/U11. Na dystansie 7 rund tempem 30 minut + 30 sekund za ruch najlepszy okazał się Wojciech Popadowski (KSz Gryf Szczecin), który zdobył 6.5 punkta. Kolejne miejsca zajęli Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin) oraz Cyprian Guzek (UKSz Skoczek Choszczno). Najlepszą juniorką była Martyna Kuryło (UKS Biały Pion Gryfino). Najlepsi zostali wyróżnieni medalami i nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa. Tym razem nikomu nie udało się podwyższyć kategorii szachowej ale z pewnością będą ku temu stworzone kolejne okazje.

Bartłomiej Łokaj finalistą MPJ 2017

Kolejny zawodnik KSz Gryf Szczecin dołączył do prestiżowego grona finalistów Mistrzostw Polski Juniorów 2017. Bartłomiej Łokaj wywalczył awans na Półfinałach MPJ, które odbyły się w dniach 6-12. listopada w Szczyrku. Bartek zajął III miejsce w grupie C11, a awansowało 4 najlepszych. Pechowe V miejsce zajął nasz drugi reprezentant - Paweł Kossowski. Paweł jest pierwszym zawodnikiem listy rezerwowej i może zagrać w Mistrzostwach w przypadku absencji innego zawodnika. Obaj nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobry turniej osiągając przyrost rankingowy na poziomie kilkudziesięciu punktów ELO i rankingi uzyskane powyżej 1900 PZSzach.

Bartek będzie jednym z 46 zawodników w grupie C12 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych, która odbędzie się 1-7. kwietnia 2017 w Drzonkowie (lubuskie). Na tej imprezie zagrają też w grupie C14 Adam Stolarski i Patryk Mike, którzy awans uzyskali na "Makroregionach" w Gnieźnie we wrześniu b.r. Przez eliminacje nie musiała przechodzić Maria Krzywnicka, która jest w top 10 rocznika 2001 pod względem rankingu FIDE i awansowała tym samym do MPJ do lat 16, które odbędą się w Ustroniu w dniach 12-19. marca 2017 r.