Coroczny turniej z okazji ferii zimowych odbył się w dniach 25-26. lutego 2017 r. w siedzibie KSz Gryf Szczecin przy al. Wyzwolenia 7/U11. Na dystansie 7 rund tempem 30 minut + 30 sekund za ruch najlepszy okazał się Wojciech Popadowski (KSz Gryf Szczecin), który zdobył 6.5 punkta. Kolejne miejsca zajęli Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin) oraz Cyprian Guzek (UKSz Skoczek Choszczno). Najlepszą juniorką była Martyna Kuryło (UKS Biały Pion Gryfino). Najlepsi zostali wyróżnieni medalami i nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa. Tym razem nikomu nie udało się podwyższyć kategorii szachowej ale z pewnością będą ku temu stworzone kolejne okazje.