Pierwsza Szachowa Kuźnia została rozegrana w dniach 25-26. stycznia w siedzibie KSz Gryf Szczecin. Pod tą nazwą będą rozgrywane turnieje, które mają na celu umożliwić podwyższanie kategorii szachowych oraz zapewnić regularny dostęp do szachów klasycznych wszystkim sympatykom spokojnej i przemyślanej gry.
Zwycięzcą został Adam Pawlicz (Gryf Szczecin). II miejsce zajął Jakub Tuszkiewicz (Hetman Koszalin), a trzeci był Łukasz Szczepaniak (Gryf Szczecin).

Wyniki – Szachowa Kuźnia #1 P’60

Pierwsza Szachowa Kuźnia została rozegrana w dniach 25-26. stycznia w siedzibie KSz Gryf Szczecin. Pod tą nazwą będą rozgrywane turnieje, które mają na celu umożliwić podwyższanie kategorii szachowych oraz zapewnić regularny dostęp do szachów klasycznych wszystkim sympatykom spokojnej i przemyślanej gry.
Zwycięzcą został Adam Pawlicz (Gryf Szczecin). II miejsce zajął Jakub Tuszkiewicz (Hetman Koszalin), a trzeci był Łukasz Szczepaniak (Gryf Szczecin).

Turniej miał wyrównany przebieg. Na czołowych szachownicach walka trwała czasem do ostatnich sekund jak np. w partii II rundy, gdzie Bartosz Pułka grał ze swoim uczniem, Adamem Stolarskim. Po burzliwym przebiegu partia zakończyła się remisem, ponieważ trenerowi zabrakło czasu na zamatowanie samotnego króla. Dzięki dobrej i skutecznej grze w pojedynkach z bardziej doświadczonymi przeciwnikami Adam Stolarski został najlepszym juniorem do lat 10. Najlepszym juniorem do lat 18 był 14-letni Łukasz Szczepaniak.

Końcowa tabela:

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Norma
1 2 I Pawlicz, Adam 2027 2000 KSz Gryf Szczecin 5,0 17,00 25,50 4
2 3 II Tuszkiewicz, Jakub 1810 1800 AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin 5,0 15,00 22,00 5