Hania Maruszczak o włos od medalu w Pucharze Polski Juniorek do lat 10!!! Po pasjonujących tygodniowych zmaganiach zajęła szóste miejsce i uzyskała bezpośredni awans do kolejnych Mistrzostw Polski Juniorek!

Zawody odbyły się w dniach 3-11 marca w Poroninie. Do startu przystąpiło 58 zawodniczek, które wcześniej wywalczyły sobie awans. Rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło po 90 minut na całą partię dla każdej zawodniczki. Zmagania czołówki można było śledzić za pośrednictwem transmisji w internecie.
Hania cały turniej utrzymywała się w czołówce zawodów, a jej dorobkiem było 6 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. O końcowym wyniku decydowało wartościowanie Buchholza, gdyż tyle samo punktów uzyskały dziewczęta zajmujące lokaty 3-7. Ostatecznie nasza reprezentantka Hanna Maruszczak zajęła 6 miejsce.

To drugie finały PPJ w jakich Hania zagrała i pierwszy tak duży sukces na arenie ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że roku ubiegłym w swojej inauguracji w PPJ zajęła dalekie 51 miejsce, więc postęp jaki dokonała w ciągu roku naprawdę robi duże wrażenie.
Wydaje się, że poza mrówczą pracą Hanki, kluczem do sukcesu było wyeliminowanie prostych błędów, poprawne rozgrywanie otwarć, cierpliwość i oczywiście odpowiednia motywacja. Tu ukłony w stronę trenera Mistrza Międzynarodowego Zbigniewa Szymczaka, który pracował z Hanią podczas tych mistrzostw.