Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /includes/menu.inc).

Obozy i zgrupowania

Nieodłączną częścią sportu szachowego jest udział w turniejach. Zawodnikom daje to szansę zastosowania w praktyce nowo nabytych umiejętności i rozpala ambicje, a trenerzy dostają możliwość zweryfikowania wiedzy ucznia i wniesienie ewentualnych korekt do programu nauczania.

Część tych potrzeb realizuje się poprzez udział w turniejach lokalnych, ale jeżeli mamy większe aspiracje to nieunikniony jest udział w kilkudniowych turniejach wyjazdowych. KSz Gryf Szczecin organizuje i wspomaga organizację wyjazdów dla zrzeszonych zawodników. Ich forma uzależniona jest od rodzaju zawodów i założonych celów. Są to wyjazdy na zawody począwszy od rangi mistrzostw Polski, a skończywszy na popularnych wakacyjnych openach.

Dobra rada

Częstym błedem początkujących zawodników lub ich rodziców jest twierdzenie, że najpierw trzeba nauczy się grać, a dopiero później startować w turniejach. To nie prawda! Bez rywalizacji na salach turniejowych zawodnik zostaje pozbawiony ważnych środków motywacyjnych, zatraca sens nauki i pozbawia jakże ważnej praktyki. Efektem jest brak postępów, a po pewnym czasie zniechęcenie do dalszej pracy nad szachami.