Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /includes/menu.inc).

Nocny Maraton Szachowy w Gryfinie

Nocny maraton szachowy Dolna Odra Cup wygrał Dariusz Okoń przed Miłoszem Rudnickim i Krzysztofem Buczakiem.

Turniej okazał się bardzo udany. Rozegrano 53 rundy szachów błyskawicznych od 20.30 w poniedziałek do 9.30 (!) rano we wtorek. Oprócz czysto szachowych umiejętności duże znaczenie miała również kondycja. Turniej składał się z dwóch części. Nie wszyscy wzięli udział w II kole zawodów, które rozpoczynało się ok. 4.00 nad ranem.

Idea nocnego maratonu szachowego w pełni się sprawdziła. Być może organizatorzy za rok postarają się o kolejny.
Maraton Dolna Odra Cup 2005 - Round 53

Wyniki końcowe

Place Name                      Feder Rtg  Loc  Club                       Score  Berg. 

  1   Okon, Dariusz                   2205 2205 Szczecin                   45.5  
 2-3  Rudnicki, Milosz                2185 2185 Gryfino                    43    490.75  
      Buczak, Krzysztof               2148 2148 Szczecin                   43    488.50  
 4    Pulka, Bartosz                  2040 2040 Szczecin                   42  
 5-6  Maj, Andrzej                    2240 2240 Szczecin                   41.5  465.00  
      Ociepka, Adrian                      1800 Szczecin                   41.5  454.50  
 7    Matla, Mateusz                  1980 1980 Gryfino                    41  
 8    Kot, Jerzy                      2271 2271 Wroclaw                    39  
 9    Korbal, Arkadiusz               1930 1930 Gryfino                    37.5
 10   Dogoda, Rafal                        1600 Gryfino                    34.5   
 11   Kielbratowski, Aleksander       2145 2145 Szczecin                   30  
12-13 Kostyra, Mariusz                2204 2204 Szczecin                   26.5  305.50  
      Muller, Marcin                       1800 Jelenia Gora               26.5  251.00   
14-15 Szczepocka, Renata                   1800 Szczecin                   25.5  215.75   
      Kielbratowski, Maciej                1800 Koszalin                   25.5  208.25   
 16   Claesen, Jeroen           bel   2264 2264 De Lustige Vrijpion Leuven 25    
      Kogutowski, Marek                    1400 Gryfino                    21.5  176.00   
17-18 Karchut, Kazimierz                   2000 Szczecin                   21.5  166.25   
      Pawlowski, Aleksander     blr        1000 Minsk                      20.5 
19-20 Waliszewski, Wladyslaw               1600 Gryfino                    20    145.00   
      Bundyra, Zbigniew                    1800 Gryfino                    20    130.00   
 22   Kryszkowski, Lukasz                  1400 Gryfino                    13.5    
 23   Nawrocki, Wlodzimierz                1800 Szczecin                   11    
 24   Fryzowicz, Marek                     1801 Szczecin                   10.5 
 25   Zielinski, Bogdan                    1800 Gryfino                    7.5    
 26   Tukiendorf, Jerzy                    1000 Szczecin                   7    
 27   Oszczyk, Michal                      1200 Gryfino                    5.5      
 28   Morgiewicz, Miroslaw                 1200 Szczecin                   4     
 29   Barcikowski, Andrzej                 1200 Szczecin                   3.5   
 30   Modrzejewski, Jacek                  1200 Szczecin                   2.5    

Wyniki I koła

Place Name                      Feder Rtg  Loc  Club                       Score  Berg. Wins

  1   Claesen, Jeroen           bel   2264 2264 De Lustige Vrijpion Leuven 25    321.00   23
  2   Okon, Dariusz                   2205 2205 Szczecin                   24.5  314.25   23
 3-4  Pulka, Bartosz                  2040 2040 Szczecin                   24    317.50   23
      Ociepka, Adrian                      1800 Szczecin                   24    296.75   23
 5-6  Maj, Andrzej                    2240 2240 Szczecin                   23    282.50   21
      Buczak, Krzysztof               2148 2148 Szczecin                   23    282.00   20
  7   Kostyra, Mariusz                2204 2204 Szczecin                   22.5  283.50   20
 8-9  Matla, Mateusz                  1980 1980 Gryfino                    21.5  261.75   20
      Rudnicki, Milosz                2185 2185 Gryfino S                  21.5  255.50   20
 10   Kot, Jerzy                      2271 2271 Wroclaw                    21    242.75   20
 11   Korbal, Arkadiusz               1930 1930 Gryfino                    19.5  211.25   18
 12   Dogoda, Rafal                        1600 Gryfino                    18    187.00   18
 13   Kielbratowski, Aleksander       2145 2145 Szczecin                   16    148.50   15
14-17 Kielbratowski, Maciej                1800 Koszalin                   14    132.50   13
      Kogutowski, Marek                    1400 Gryfino                    14    127.00   14
      Szczepocka, Renata                   1800 Szczecin                   14    126.00   13
      Waliszewski, Wladyslaw               1600 Gryfino                    14    121.75   12
18-19 Muller, Marcin                       1800 Jelenia Gora               13.5  149.50   12
      Pawlowski, Aleksander     blr        1000 Minsk                      13.5  111.75   13
 20   Karchut, Kazimierz                   2000 Szczecin                   12.5  113.00   10
 21   Nawrocki, Wlodzimierz                1800 Szczecin                   11     86.25   10
 22   Bundyra, Zbigniew                    1800 Gryfino                    10     73.50    9
 23   Zielinski, Bogdan                    1800 Gryfino                    7.5    50.75    7
 24   Fryzowicz, Marek                     1801 Szczecin                   6      25.00    6
 25   Kryszkowski, Lukasz                  1400 Gryfino                    5.5    28.00    5
26-27 Morgiewicz, Miroslaw                 1200 Szczecin                   4      32.50    4
      Tukiendorf, Jerzy                    1000 Szczecin                   4      14.50    4
 28   Barcikowski, Andrzej                 1200 Szczecin                   3.5    11.00    3
 29   Oszczyk, Michal                      1200 Gryfino                    3      18.50    2
 30   Modrzejewski, Jacek                  1200 Szczecin                   1.5    18.25    1

Wyniki II koła

Place Name                      Feder Rtg  Loc  Club         Score  Berg. Wins

  1   Rudnicki, Milosz                2185 2185 Gryfino S    21.5  235.25   20
  2   Okon, Dariusz                   2205 2205 Szczecin     21    232.50   20
  3   Buczak, Krzysztof               2148 2148 Szczecin     20    206.50   18
  4   Matla, Mateusz                  1980 1980 Gryfino      19.5  196.75   18
  5   Maj, Andrzej                    2240 2240 Szczecin     18.5  182.50   17
 6-8  Korbal, Arkadiusz               1930 1930 Gryfino      18    179.75   16
      Pulka, Bartosz                  2040 2040 Szczecin     18    168.50   17
      Kot, Jerzy                      2271 2271 Wroclaw      18    167.00   17
  9   Ociepka, Adrian                      1800 Szczecin     17.5  157.75   17
 10   Dogoda, Rafal                        1600 Gryfino      16.5  152.25   15
 11   Kielbratowski, Aleksander       2145 2145 Szczecin     14    110.25   13
 12   Muller, Marcin                       1800 Jelenia Gora 13    101.50   13
13-14 Szczepocka, Renata                   1800 Szczecin     11.5   89.75   10
      Kielbratowski, Maciej                1800 Koszalin     11.5   75.75   10
 15   Bundyra, Zbigniew                    1800 Gryfino      10     56.50   10
 16   Karchut, Kazimierz                   2000 Szczecin     9      53.25    8
 17   Kryszkowski, Lukasz                  1400 Gryfino      8      35.50    8
 18   Kogutowski, Marek                    1400 Gryfino      7.5    49.00    7
 19   Pawlowski, Aleksander     blr        1000 Minsk        7      41.00    7
 20   Waliszewski, Wladyslaw               1600 Gryfino      6      23.25    5
 21   Fryzowicz, Marek                     1801 Szczecin     4.5    28.25    4
 22   Kostyra, Mariusz                2204 2204 Szczecin     4      22.00    4
 23   Tukiendorf, Jerzy                    1000 Szczecin     3       8.50    2
 24   Oszczyk, Michal                      1200 Gryfino      2.5     6.25    2
 25   Modrzejewski, Jacek                  1200 Szczecin     1       3.00    1