W sobotę 13. czerwca w Przedszkolu Niepublicznym Językowo – Matematycznym odbyły się Mistrzostwa Szczecina Przedszkolaków do lat 7 w szachach. Zawody już po raz czwarty zorganizował Klub Szachowy Gryf Szczecin , przy wsparciu Miasta Szczecina.

Na starcie stanęło 29 młodych szachistów ze szczecińskich przedszkoli i szkół. Dla najlepszych ufundowano okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale.
Po siedmiorundowych bojach wśród chłopców zwyciężył Nataniel Siewruk 6 pkt. przed Sebastianem Przybyszem 5,5 pkt. i Wojtkiem Granopsem 5 pkt. Wśród dziewczynek najlepszą była Julia Smoląg, przed Leną Szymoniuk i Roksaną Lew.

Reprezentant KSz Gryf Mieszko Pułka zagrał bardzo dobre zawody i mimo iż jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju, zajął 4 miejsce ustępując gorszą wartościowością brązowemu medaliście. Doskonały początek turnieju 5pkt. z 5 partii niestety nie wystarczył do zajęcia miejsca na podium.