Makroregiony 2016 - Gniezno

makroregiony 2016 podium.JPGPatryk Mike i Adam Stolarski wywalczyli awans do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017!

W tym roku turniej szerzej znany jako "makroregiony" przybrał nazwę "Eliminacje strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików - woj. Wielkopolskie i Zachodniopomorskie" i został rozegrany w Gnieźnie w dniach 19-25. września 2016. KSz Gryf Szczecin reprezentowało czterech szachistów: Paweł Kossowski i Bartłomiej Łokaj w grupie chłopców do lat 11 oraz Patryk Mike i Adam Stolarski w grupie chłopców do lat 13. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie, bo stawką był awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych u chłopców i dziewcząt. Nasi chłopcy do lat 11 do końca walczyli o końcowy sukces i znalezienie się w premiowanej awansem "czwórce". Paweł pomimo wygranej w ostatniej partii zajął najbardziej pechowe 5. miejsce posiadając tyle samo punktów co zawodnicy z miejsc 3 i 4. Bartek przy wygranej w ostatniej partii mógłby wskoczyć na 4. miejsce ale przegrana skutkowała 11. pozycją. Sprawy ułożyły się pozytywnie dla Adama, który po szybkiej i pewnej wygranej w 9. rundzie awansował z 5. miejsca na podium i uzyskał awans. Najlepszą sytuację miał Patryk, który kontrolował przebieg turnieju i awans zapewnił sobie już po 8. rundzie nie odnosząc żadnej porażki w turnieju.

Na zdjęciu Patryk Mike i Adam Stolarski na podium. Zdjęcia dzięki uprzejmości Piotra Stolarskiego.

Opiekę trenerską nad Patrykiem i Adamem sprawuje IM Nikolai Aliavdin, który zdalnie pomagał chłopakom w przygotowanich do partii. Opiekę trenerską i wychowawczą nad Pawłem i Bartkiem sprawował autor relacji - Arkadiusz Korbal.

Słowa uznania kieruję w kierunku organizatorów - LKS Chrobry Gniezno oraz Wielkopolskiego Związku Szachowego. Był to bardzo dobrze i sprawnie zorganizowany turniej. Ceremonia zakończenia wręcz niespotykana na tego typu zawodach, bo odbyła się z honorami godnymi Mistrzostw Polski w dużej sali wykładowej Instytutu Kultury Europejskiej przy obecności prezydenta Gniezna oraz prezesa WZSzach. Fanfary dla zwcięzców i prezentacja ich nazwisk na rzutniku to detale, które istotnie wpłynęły na pozytywny odbiór. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Awansujący z grupy C13: Oskar Dixa (KTS Kalisz), Patryk Mike, Adam Stolarski i Kamil Chaczyński (KS Korona Zakrzewo).

makroregiony 2016 3.JPG

Zawodnicy grupy C11. Zwyciężył Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) przed Filipem Łuczakiem (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin) i Mikołajem Stacheckim (MKS Wicher Zbąszyń). Piąty od prawej jest Paweł Kossowski, a jedenasty Bartłomiej Łokaj.

makroregiony 2016 1.JPG

Już po ceremonii zakończenia rażeni słońcem: Bartek, Paweł i Adam.

makroregiony 2016 2.JPG

MSiT_LOGO.jpg

Wyjazd dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w programie "Klub".