komunikaty

Szachowa Kuźnia #12

Zapraszamy do udziału w otwartym turnieju szachowym Szachowa Kuźnia #12.  Turniej odbędzie się 8. grudnia 2018 r. w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 53. Będzie to kontynuacja po dwuletniej przerwie serii turniejów Szachowa Kuźnia, które mają na celu promowanie rozgrywek szachowych dłuższym tempem gry z jednoczesnym umożliwieniem wypełniania norm na kategorie szachowe. Nasz najbliższy turniej daje możliwość zdobycia V i IV kategorii szachowej. W tym celu rozegramy 7 rund tempem 20 minut + 10 sekund dla każdego zawodnika. Turniej rozpocznie się o 9:30 i zakończy ok. 17:00. Przewidziana jest przerwa regeneracyjna w połowie turnieju, a w trakcie dostępny będzie bezpłatny mini-bufet z kawą i herbatą. Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe z wpisowego. Szczegółowy komunikat organizacyjny i zapisy w serwisie turniejowych ChessManager.

XIV cykl 4 Pory Roku - Lato z Szachami

W dniach 8-9. września 2018 r. rozegrano trzy turnieje w ramach XIV edycji 4 Pory Roku o Puchar SM "Wspólny Dom" w Szczecinie. Szczegółowe wyniki:

 W turnieju Młode Talenty zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który jako pierwszy w tym sezonie zdetronizował zdobywcę II miejsca i lidera klasyfikacji generalnej, którym jest Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin). Trzecie miejsce zajęłą Jadwiga Stężała i wypełniła normę na IV kategorię szachową. W grupie Juniorzy po raz kolejny nie miał sobie równch Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) i może być już praktycznie pewny wygranej w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin), a trzeci był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).  

W niedzielnych zmaganiach OPEN rywalizację zdominował FM Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała), który ograł faworytów z Ukrainy i z punktem przewagi zdobył główną nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się wspomnieni faworyci Vladimir Bordovsky i Vladislav Voitovich. Silna obsada turnieju OPEN to z pewnością zasługa p. Lesława Siemaszko - właściciela Zakładu Budowlanego Siemaszko, który po raz kolejny objął mecenatem nasz turniej i ufundował nagrody finansowe w kwocie 3000 zł.

Wszystkie trzy turnieje zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach realizacji zadania publicznego.

Strony