komunikaty

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów - III Liga

Ogłoszenie dla Klubowiczów KSz Gryf Szczecin:

W dniach 1-2. lutego 2020 w Choszcznie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów - III Liga. Zachęcam do uczestnictwa wszystkich juniorów z naszego klubu bez względu na posiadaną kategorię szachową. Wymagana jest formalna przynależność do KSz Gryf Szczecin, opłacona składka członkowska za 2020 rok (50 zł) oraz umiejętność gry z zapisem partii. Koszty udziału pokrywa klub, a koszty transportu po stronie zawodników. Klub zorganizuje transport busem w sobotę i w niedzielę. Proszę o zgłoszenia oraz określenie się w kwestii transportu do 17. stycznia 2020 r.

Arkadiusz Korbal arek@szachy.szczecin.pl tel. 663 233 532

Przebieg turnieju: drużyny są 4-osobowe. Na szachownicy nr 1 i nr 2 zagrają zawodnicy ur. 2002 i młodsi, a na szachownicy nr 3 i nr 4 zagrają ur. 2006 i młodsi. Po terminie zgłoszeń dokonam odpowiedniego ustawienia składów. Każda drużyna zagra 7 meczów, a każdy zawodnik 7 partii 30'+30". Rozgrywki nie będą zgłoszone do rankingu FIDE ale będzie można zdobyć do II kategorii włącznie. Proszę wziąć pod uwagę, że rozgrywki będą intensywne. W sobotę będą 4 partie (planowo od 9:00 do 17:00), a w niedzielę 3 partie (od 9:00 do 15:00). Będę pełnić rolę opiekuna dla naszych zawodników. Jeśli nie uda się zebrać pełnych 4-osobowych składów to niektórym zaproponuję udział w otwartym turnieju towarzyszącym przy III Lidze Juniorów.

Rodzice, opiekunowie i inni Klubowicze, którzy chcą wziąć udział w otwartym turnieju, również mogą z nami pojechać. Proszę o zgłoszenie tego faktu do 17.01.2020 r. żeby zarezerwować odpowiedni transport.

Szachowa Środa - Konkurs Goldchess.com

Zapraszamy na Szachowe Środy w Klubie Freeball pod patronatem Goldchess.com.

Od środy, 16. października od godziny 16:00 zapraszamy szachistów ze Szczecina i okolic na Szachowe Środy do Klubu Freeball zlokalizowanego na Prawobrzeżu przy ul. Struga 44 (lokalizacja Google Maps). Będzie okazja do pogrania w komfortowych warunkach, zorganizowania mini-turniejów szachów szybkich i błyskawicznych oraz wzięcia udziału w konkursie Goldchess. 

W najbliższą środę zapraszamy na turniej blitza. Natomiast żeby wziąć udział w konkursie Goldchess należy posiadać laptopa z systemem Windows lub MacOS. Szef Goldchess będzie na miejscu żeby przeprowadzić konkurs oraz ewentualnie szkolenie z obsługi programu. Dla zwycięzcy przewidziana nagroda, która jest uzależniona od frekwencji. Dostępna będzie też oczywście codzienna pełna oferta Klubu Freeball.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków (sprawozdawcze)

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków (sprawozdawcze) KSz Gryf Szczecin odbędzie się w dniu 18. października 2019 (piątek) o godzinie 17:30 w siedzibie KSz Gryf Szczecin. Drugi termin 18.10.2019 r. godz. 17:45. W planach: sprawozdanie finansowe i merytoryczne za 2018, podsumowanie działalności w 2018, omówienie sytuacji finansowej klubu, sprawy bieżące i ustalenie planów działania na rok 2020. Zapraszam cały zarząd, komisję rewizyjną, wszystkich członków KSz Gryf Szczecin i zainteresowanych rodziców, których dzieci są członkami klubu.
 
Arkadiusz Korbal
prezes zarządu

XV cykl 4 Pory Roku - Lato z Szachami

W niedzielę, 16. czerwca w Domu Kultury SM "Wspólny Dom" w Szczecinie odbył się turniej Lato z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. W grupie A zwyciężył Tomasz Tokarczyk, który wyprzedził reprezentantów KSz Gryf Szczecin: Dariusza Pawlicza i Bartłomieja Łokaja. W grupie B najlepsza była Hanna Arabas (GKSz Solny Grzybowo), drugie miejsce zajęła Hanna Tokarek, a trzeci był Adam Siwy (KSz Gryf Szczecin).

Wyniki turniejów:

Strony