Ferie zimowe były dobrą okazją żeby zagrać w turniejach poza Szczecinem. Z tej możliwości skorzystała Maria Krzywnicka (I+, 1586 ELO) i w dniach 1-9. lutego grała w IX Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Góra Św. Anny 2016”. Nasza zawodniczka wystartowała w mocnej grupie B i przy 40 pozycji startowej zajęła 31. miejsce z solidnym rezultatem 5.0 pkt z 10 partii co przełożyło się na zyski rankingowe (+60 pkt). Niewiele zabrakło do kolejnej normy kandydackiej.

W dniach 13-14. lutego w Choszcznie odbył się IV Turniej o Puchar Dyrektora ChDK. Turniej na dystansie 7 rund wygrał reprezentant KSz Gryf Szczecin – Arkadiusz Korbal (k, 2121 ELO) zdobywając 6.5 pkt i dystansując kolejnych w stawce o 1 punkt. 22. miejsce zajął Bartłomiej Łokaj (II, 1330 ELO) z rezultatem 3.0 pkt.